Провідні члени Конференції мерів США, що об'єднує очільників 1408 населених пунктів Америки з населенням понад 30 тисяч осіб, заявили, що вони не підтримують рішення Трампа про вихід з Паризької угоди і продовжать боротися зі скороченням парникових викидів.

Провідні члени Конференції мерів США, що об'єднує очільників 1408 населених пунктів Америки з населенням понад 30 тисяч осіб, заявили, що вони не підтримують рішення Трампа про вихід з Паризької угоди і продовжать боротися зі скороченням парникових викидів.

Таким чином, ряд штатів, міст і корпорацій Америки добровільно візьмуть на себе значну частину реалізації глобального кліматичного пакту, повідомляє ВВС.

Зокрема, губернатор штату Нью-Йорк, демократ Ендрю Куомо оголосив план асигнування 1,5 млрд доларів на інвестиції в галузі поновлюваних енергоносіїв.

«В той час, як федеральний уряд знімає з себе відповідальність за боротьбу зі змінами клімату і завдає цим шкоди нашому навколишньому середовищу та економіці, Нью-Йорк грає в країні провідну роль в боротьбі за чисту енергію майбутнього» — сказав він.

Зараз приблизно 30 штатів Америки вимагають від електричних компаній закуповувати більше енергії з відновлюваних джерел.

Три з них — Каліфорнія, Нью-Йорк і Вашингтон, на які припадає одна п'ята ВВП країни, — домовилися про те, щоб спільно боротися зі змінами клімату.

Благодійний фонд Bloomberg Philanthropies колишнього мера міста Нью-Йорка Майкла Блумберга оголосив, що він буде координувати кампанію під назвою «Клятва Америки», в рамках якої міста, штати і приватний бізнес будуть боротися за виконання нормативів Паризької угоди.

«Американцям не потрібний Вашингтон для того, щоб виконати наші паризькі зобов'язання», — заявив він.

Більше того, Блумберг обіцяв компенсувати секретаріату ООН з кліматичних змін втрату американського внеску в сумі 15 млн доларів.

Нагадаємо, підписуючи пакт в грудні 2015 року, США зобов'язалися до 2025 року скоротити обсяг парникових газів, що викидаються в атмосферу, на 26% в порівнянні з рівнем 2005 року. На даний момент Америка виконала це завдання наполовину.

ВВС зазначає, що вихід з Паризької кліматичної угоди займе більшу частину чотирирічного терміну перебування Дональда Трампа в Білому домі.

Нагадаємо, 1 червня 2017-го року президент США Дональд Трамп оголосив про вихід СЩА з підписаної попередньою адміністрацією Барака Обами Паризької кліматичної угоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з кліматичної угоди: Як Трамп «потопив» Мальдіви. 

Угода була підписана в Парижі 22 квітня 2015 десятками держав, які є основними забруднювачами атмосфери парниковими газами. Вона набула чинності 4 листопада 2016.

Зазначимо, що США є другою після Китаю країною за викидом парникових газів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: