США та Франція погодилися продовжити обговорення системи оподаткування транснаціональних ІТ-компаній. Раніше США хотіли запровадити нові мита на французьку продукцію через податок на доходи таких компаній як Google та Amazon.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела у дипломатичних колах.

Зокрема, президенти США та Франції Дональд Трамп та Еммануель Макрон домовилися продовжити обговорення системи оподаткування транснаціональних ІТ-компаній в межах Організації економічної співпраці та розвитку (ОЕСР).

«Вони (США та Франція — ред.) вирішили дати шанс переговорам до кінця цього року», — повідомило джерело агентства.

Нагадаємо, що у липні 2019 року Франція вирішила запровадити новий податок у розмірі 3% від доходів, отриманих у цій країні для транснаціональних ІТ-компаній. Під дію цього податку потрапили великі компанії, такі як Google, Amazon, Apple, Facebook та інші. Переважна більшість цих компаній зареєстровані у США.

Рішення французького уряду викликало хвилю критики у США. Зокрема, президент Дональд Трамп заявив, що у відповідь на французький податок проти американських компаній запровадить нові мита на французькі товари.

Згодом стало відомо, що ініціативу Франції підтримала низка інших країн, зокрема Чехія. Там вирішили запровадити 7-відсотковий податок на доходи ІТ-корпорацій.

Поділитись: