Президент США Дональд Трамп видав терміновий указ про призупинення всіх польотів на літаках Boeing 737 після катастрофи в Ефіопії.

Трамп заявив, що польоти будуть зупинені до тих пір, поки Boeing «не знайде рішення».

Раніше Штати заявляли, що не зупинятимуть польоти, попри тиск з боку сенаторів і профспілок, вказує BBC.

Ще зранку 13 березня польоти на Boeing продовжували дві американські компанії — American Airlines, Southwest Airlines.

Державіаслужба України видала рішення з безпеки польотів щодо призупинення експлуатації літаків Boeing 737-8 MAX та 737-9 MAX після того, як пасажирський літак такої моделі зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії.

Після аварії літака Boeing, акції компанії різко подешевшали. Станом на 11 березня компанія Boeing втратила понад 11% своєї вартості після падіння літака в Ефіопії.

Напередодні Німеччина, Ірландія та Франція закрили свій повітряний простір для літаків Boeing 737 Max 8 після нещодавньої авіакатастрофи в літака цієї моделі в Ефіопії.

Уже понад 25 авіакомпаній призупинили використання літаків Boeing цієї моделі. Це, зокрема, авіакомпанії Ефіопії, Індонезії, Китаю, Австралії, Сінгапуру, Малайзії, Оману, Південної Кореї, Британії та Норвегії.Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) також заборонило експлуатацію літаків цієї моделі.

Нагадаємо, зранку 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Пізніше стало відомо, що усі, хто був на борту, загинули. За попередніми даними, українців на борту літака не було.

Це друга аварія літака моделі Boeing 737 Max 8 за минулих 5 місяців. У жовтні 2018 в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.

Оскільки обидві аварії сталися на етапі зльоту, вони мають певний ступінь подібності.

Поділитись: