У зв’язку з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 Сполучені Штати призупиняють відправлення нових військових контингентів до Афганістану, а також ізолюють 1500 військових і цивільних, які нещодавно прибули в країну. Йдеться про сили коаліції на чолі зі США, які проводять в Афганістані антитерористичні операції.

Як повідомляє Associated Press, про це заявив генерал армії США Скот Міллер у четвер, 19 березня.

За словами Міллера, щодо військових і цивільного персоналу сил коаліції, які нещодавно прибули в Афганістан, уже розпочали процедури перевірки. Зокрема, десь 1500 із них нині перебуває на обсервації — більшість із них повернулася в країну з відпустки.

Тим же, хто ще не повернувся, але мав це зробити найближчим часом, продовжать термін відпусток. Крім того, доступ до військових баз США в Афганістані обмежать із метою профілактики.

Станом на зараз 21 військовий США та інших країн коаліції має симптоми, подібні до грипу, й отримує належне лікування, зазначає AP.

У самому Афганістані, за останніми даними, SARS-CoV-2 виявили в 22 людей без летальних випадків.

Нагадаємо, 29 лютого 2020 року США підписали з «Талібаном» мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані. Вона передбачає виведення усіх американських військ з Афганістану. «Талібан» зі свого боку зобов’язався не приховувати представників інших терористичних угруповань і провести повноцінні переговори з урядом Афганістану. 

Зазначимо, що військові США та їхніх союзників перебувають в Афганістані з 2001 року. Ввести їх туди розпорядився президент Джордж Буш у відповідь на теракти 11 вересня 2001 року, оскільки «Талібан» переховував терористичну мережу «Аль-Каїда» та її лідера — Усаму бен Ладена.

Нагадаємо, станом на ранок 19 березня у світі офіційно зареєстровано 218 815 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 8810 смертей та 84 114 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: