УКРАЇНА

США привітали ухвалення Україною закону про національну безпеку

7 липня, 2018 00:49
УКРАЇНА/США привітали ухвалення Україною закону про національну безпеку
Зберегти
Вигляд
США привітали схвалений у червні Верховною Радою законопроект №8068 про національну безпеку України.

США привітали схвалений у червні Верховною Радою законопроект №8068 про національну безпеку України.

Пр це йдеться у заяві Державного департаменту США.

«Закон відповідає західним принципам і забезпечує основу для розширення взаємодії НАТО і Збройних сил України», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що повна реалізація закону, в тому числі створення комітету по нагляду за Радою нацбезпеки і нового закону про Службу безпеки, «ще більше зміцнить західну інтеграцію України».

«США готові продовжувати підтримувати реформи в області оборони і безпеки в Україні, щоб зміцнити здатність України захищати свою територіальну цілісність», — наголосили у Держдепі.

Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про національну безпеку. 5 липня президент Петро Порошенко підписав закон про національну безпеку

Цей документ прописує розподіл повноважень і компетенцій органів сектору безпеки та оборони, а також передбачає, що видатки державного бюджету на оборонний сектор мають становити не менше 5% від запланованого обсягу ВВП.

У документі йдеться, що фундаментальним національним інтересом України є «інтеграція в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та НАТО».

Згідно з законопроектом, керівництво у сфері нацбезпеки здійснює президент, який є Верховним головнокомандувачем. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Законопроект про «Національну безпеку України»: що пропонує змінити президент

Пов`язані новини