ENRU

Держдеп США призначив представника з питань України

Державний департамент США призначив своїм спеціальним представником по Україні колишнього посла при НАТО Курта Волкера.

Про це повідомляє Reuters, з посиланням на радника держсекратаря США Роберта Хаммонда.

Зазначається, що Волкер буде координувати всі зусилля Держдепартаменту, спрямовані на врегулювання конфлікту, що виник внаслідок вторгнення Росії в Крим, а потім на територію східної України.

Волкер був кар'єрним дипломатом, який виконував обов'язки постійного представника в НАТО за президентства Буша та Обами. 

На даний час він є експертом з питань зовнішньої політики та національної безпеки в Інституті міжнародного лідерства Маккейна в Університеті штату Арізона.

Експерти «Атлантичної Ради» та German Marshall Fund зазначили у коментарі Громадському, що Волкер — представник «республіканського мейнстриму, його добре знають в так званому "трансатлантичному співтоваристві людей", які працюють з питаннями безпеки і відносин між США та Європою».

Також вони зазначили, що Волкер багато в чому соратник республіканця Джона МакКейна. Також він хотів працювати в уряді Трампа, і в зовнішній політиці США.

Зазначимо, що посада спецпредставника з питань України в Держдепартаменті США створена вперше. Раніше питанням України в американському зовнішньополітичному відомстві займалася помічниця держсекретаря у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд.

Раніше повідомлялося, що Держсекретар США Рекс Тіллерсон у Києві обговорюватиме варіанти залучення США до «нормандського формату».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram