Державний департамент США призначив своїм спеціальним представником по Україні колишнього посла при НАТО Курта Волкера.

Державний департамент США призначив своїм спеціальним представником по Україні колишнього посла при НАТО Курта Волкера.

Про це повідомляє Reuters, з посиланням на радника держсекратаря США Роберта Хаммонда.

Зазначається, що Волкер буде координувати всі зусилля Держдепартаменту, спрямовані на врегулювання конфлікту, що виник внаслідок вторгнення Росії в Крим, а потім на територію східної України.

Волкер був кар'єрним дипломатом, який виконував обов'язки постійного представника в НАТО за президентства Буша та Обами. 

На даний час він є експертом з питань зовнішньої політики та національної безпеки в Інституті міжнародного лідерства Маккейна в Університеті штату Арізона.

Експерти «Атлантичної Ради» та German Marshall Fund зазначили у коментарі Громадському, що Волкер — представник «республіканського мейнстриму, його добре знають в так званому "трансатлантичному співтоваристві людей", які працюють з питаннями безпеки і відносин між США та Європою».

Також вони зазначили, що Волкер багато в чому соратник республіканця Джона МакКейна. Також він хотів працювати в уряді Трампа, і в зовнішній політиці США.

Зазначимо, що посада спецпредставника з питань України в Держдепартаменті США створена вперше. Раніше питанням України в американському зовнішньополітичному відомстві займалася помічниця держсекретаря у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд.

Раніше повідомлялося, що Держсекретар США Рекс Тіллерсон у Києві обговорюватиме варіанти залучення США до «нормандського формату».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: