ENRU

США розглядають можливість надання Україні оборонної смертоносної зброї – Меттіс

США розглядають питання надання Україні оборонної смертоносної зброї.

Про це заявив міністр оборони США Джеймс Меттіс за підсумками зустрічі з українським президентом під час брифінгу у Києві.

«Щодо захисної летальної зброї – ми активно переглядаємо це питання, і я повідомлю держсекретаря про умови, на яких треба про це говорити», – сказав він.

Відповідаючи на питання, чи надання Україні, наприклад, протитанкових комплексів «Джавелін» стане додатковим інструментом для стримування чи навпаки буде провокацією, Меттіс сказав, що оборонне озброєння не може нікого провокувати, окрім агресора, а Україна не є агресором, оскільки війна ведеться на її території.

«Захисна зброя не провокативною, якщо ти не агресор, а Україна – не агресор. Це я сказав», – підсумував глава Міноборони США.

Зі свого боку, президент Порошенко заявив, що він задоволений результатами переговорів щодо летального зброї, однак утримався від подальших коментарів, зауваживши, що «обговорення цих питань до ухвалення остаточного рішення вимагає тиші».

Детальніше про плани Пентагону і Державного департаменту США постачати Україні оборонну смертоносну зброю читайте у публікації Громадського.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram