Сполучені Штати висловили стурбованість через повідомлення про затримання двох журналістів у Єгипті.

Сполучені Штати висловили стурбованість через повідомлення про затримання двох журналістів у Єгипті.

Про це заявила речниця Держдепартаменту США Хізер Науерт.

«Свобода вираження поглядів, у тому числі для представників преси, є основою для будь-якого демократичного суспільства», — написала вона у Twitter.

За її словами, віце-президент США та держсекретар на нещодавніх зустрічах з єгипетськими чиновниками підкреслили проблему з правами людини в країні.

У єгипетській Александрії затримали та арештували на 15 діб двох журналістів, яких звинуватили у зйомці забороненого матеріалу з метою поширення неправдивої інформації, «що загрожує громадській безпеці».

Затримана журналістка Майя Саїда знімала репортаж про трамвай в Александрії, та, зокрема, про відносини між пасажирами та співробітниками транспортної сфери.

«Моя наречена звинувачується тільки тому, що вона працювала над репортажем про трамвай в Александрії. Вона повинна залишатися у в’язниці 15 днів просто за те, що виконувала свою роботу?», — написав наречений арештованої журналістки.

У грудні 2017-го повідомлялося про те, що у М’янмі затримали двох журналістів Reuters — британського інформаційного агентства.

Поліція офіційно звинуватила двох журналістів Reuters у порушенні закону про державну таємницю, за що їм загрожує до 14 років ув'язнення.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile