ENRU

У М'янмі затриманих журналістів Reuters можуть ув'язнити на 14 років

7fac89300c27159ce
Поліція супроводжує затриманих журналістів Reuters після першого суду над ними. Янгон, М'янма, 10 січня 2018 Фото: LYNN BO BO/ЕРА

У М'янмі поліція офіційно звинуватила двох журналістів Reuters у порушенні закону про державну таємницю, за що їм загрожує до 14 років ув'язнення.

Про це повідомляє AFP.

М'янмарці 31-річний Ва Лон та 27-річний Кайав Со О були затримані місяць тому в рамках закону про державну таємницю після того, як вони нібито отримали під час вечері секретні документи від двох поліцейських.

Журналісти працювали над репортажем про військову кампанію у північному штаті Рахін, коли близько 655 тисяч мусульман-рохінджа починаючи з серпня 2017-го були змушені тікати до Бангладеш.

Суддя зазначив, що поліція звинуватила чоловіків за статтею закон про державну таємницю, який карає усіх, хто збирає, записує або публікує будь-яку державну інформацію або документацію, яка «може бути використана ворогом».

Наступне засідання суду відбудеться 23 січня.

 

У грудні 2017-го повідомлялося про те, що у М’янмі затримали двох журналістів Reuters — британського інформаційного агентства.

Нагадаємо, у листопаді 2017-го суд у М'янмі засудив двох журналістів, відряджених державним телеканалом Туреччини, їх перекладача та водія за порушення закону про повітряний простір під час зйомки з дрона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У М'янмі спалено близько 200 селищ мусульман рохінджа — ООН

Конфлікт місцевого населення з мусульманами-рохінджа триває понад 100 років, але останнім часом він посилився.

Нагадаємо, 25 серпня озброєні бойовики напали на блокпости правоохоронців, після цього військові розгорнули операцію у відповідь.

За даними ООН, загинули понад 400 людей. Ще 70 тисяч мусульман-рохінджа були вимушені втекти до Бангладеш. Міжнародні організації призупинили надання гуманітарної допомоги через збройний конфлікт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрологи, ісламісти та китайці: приховані пружини геноциду в М’янмі.