США та Україна обговорюють постачання далекобійної зброї та обмеження її використання — Reuters
Сполучені Штати та Україна обговорюють постачання далекобійної зброї, зокрема реактивних систем залпового вогню M142 (HIMARS), і обмеження її використання через можливу ескалацію, якщо удар буде завданий по глибокому тилу рф.
Про це пише Reuters із посиланням на представників США та дипломатичних представництв.
Видання зазначає, що залаштункові обговорення дуже делікатного характеру і про них раніше не повідомлялося. Зазначається, що під час цих переговорів США не ставлять чітких географічних обмежень на використання зброї, яка постачається українським силам. Але вони спрямовані на досягнення загального розуміння ризику ескалації.
«У нас є побоювання щодо ескалації конфлікту, але ми, як і раніше, не хочемо встановлювати географічних обмежень або надто сильно зав’язувати їм руки тим, що ми їм даємо», — сказав один із трьох офіційних представників США на умовах анонімності.
Джерела зазначають, що адміністрація Байдена зокрема розглядає можливість постачання Києву високомобільної артилерійської ракетної системи M142 (HIMARS), дальність дії якої, залежно від боєприпасів, може досягати сотень кілометрів. Але розвідка США також попереджає про ризики.
Ще один офіційний представник США, який також виступав на умовах анонімності, заявив, що Вашингтон і Київ мають спільне розуміння щодо використання певних систем озброєнь, наданих Заходом.
«Досі ми були на одній хвилі щодо порогів», — сказав чиновник.
Залякування від рф
Міністр закордонних справ росії сергій лавров 26 травня розповідав, що постачання західними країнами Україні зброї, яка здатна завдавати ударів по рф, «буде серйозним кроком до неприйнятної ескалації».
«Ми застерегли Захід найсерйознішим чином, що вони вже, власне, ведуть проксі-війну з російською федерацією руками, тілами, мізками українських неонацистів, але це буде серйозним кроком до неприйнятної ескалації. Сподіваюся, що здоровий глузд на Заході, там таких ще трохи лишилося, розуміють це», — сказав лавров.
Потреба у зброї
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що очікує від другої зустрічі у форматі «Рамштайн» рішення про передання нам зокрема американських реактивних систем залпового вогню MLRS. Після цієї зустрічі очільник Пентагону Ллойд Остін на запитання про постачання РСЗВ відповів, що «не хоче забігати наперед процесу» й не буде обговорювати конкретних назв систем.
Водночас міністр оборони України і головнокомандувач ЗСУ неодноразово заявляли, що прагнуть отримати від США реактивні системи залпового вогню MLRS 270 та HIMARS. Обидві системи здатні стріляти ракетами, які мають дальність враження від 165 до 300 км. Це дасть змогу ЗСУ вражати цілі противника на далекій відстані.
- Поділитися: