Внаслідок спецоперації США у Сирії був убитий лідер екстремістської організації «Ісламська держава» Абу Бакр аль-Багдаді.

Про це повідомляє близьке до президента США Дональда Трампа видання Fox News з посиланням на джерела.

Цю інформацію виданню розповіло військове джерело увечері 26 жовтня, а згодом підтвердив високопосадовець з адміністрації Трампа.

Сам президент США написав у Twitter, що сталося щось «дуже велике».

У Білому домі заявили, що новини будуть оголошені 27 жовтня о 9-й годині ранку (15:00 за Києвом).

Також видання повідомило, що США раніше оголосили нагороду у 25 мільйонів доларів за інформацію про місцеперебування аль-Багдаді.

Інформацію про вбивство ватажка ІД підтвердило й видання Newsweek. За його даними, аль-Багдадаі убили під час спецоперації, погодженої Трампом тиждень тому.

Раніше Fox News писало з посиланням на джерело в іракській розвідці, що ватажок ІД переховується у прикордонних сирійських містах, використовуючи звичайний одяг та цивільний транспорт, а його оточення не має мобільних телефонів та електронних пристроїв, аби їх не відстежили.

Нагадаємо, у вересні з’явилось перше за 5 місяців звернення аль-Багдаді до прихильників, у якому він закликає їх «подвоїти зусилля» та «робити подвиги».

Попереднє звернення лідера ІД оприлюднили у квітні 2019-го — воно було першим за 5 років.

Зазначимо, лідера «Ісламської держави» часто оголошували вбитим або пораненим. Вважається, що Аль-Багдаді дістав поранення під час авіаудару сил США на початку 2015 року, але зміг відновитися та зберегти прямий контроль над групою.

Поділитись: