США вимагають від Росії, щоб нова угода про контроль над наступальними озброєннями базувалася на баченні саме американської сторони.

Про це держсекретар США Майкл Помпео заявив у телефонній розмові з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, повідомляє Державний департамент США.

«Держсекретар (Майкл Помпео — ред.) зазначив, що будь-які майбутні переговори щодо контролю над озброєнням повинні базуватися на баченні президента Трампа щодо тристоронньої угоди про контроль над озброєнням, яка охоплює, в тому числі, Росію та Китай», — йдеться у повідомленні.

У Держдепі також зазначили, що сторони під час обговорення наступних кроків у процесі Діалогу з питань стратегічної безпеки враховували обставини, пов'язані пандемією COVID-19. Крім того Лавров і Помпео обговорили звільнення з Росії затриманих там громадян США.

Нагадаємо, Сполучені Штати 2 серпня офіційно вийшли із договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Це був один із ключових договорів Холодної війни, який стримував загрозу ядерного конфлікту в світі. Угода між США та СРСР діяла понад 30 років.

Президент США Дональд Трамп висловив упевненість у підписанні нової ядерної угоди, але вже за участі не тільки РФ, а й Китаю.

Угоду про ліквідацію ракет середньої та малої дальності Радянський союз і Штати підписали 8 грудня 1987 року у ході зустрічі Михайла Горбачова та Рональда Рейгана у Вашингтоні. Ця угода вперше в історії дозволила ліквідувати цілий клас озброєнь. Сторони зобов'язалися знищити усі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої та малої дальності (з радіусом дії 500 до 5000 км), а також не виробляти, не випробовувати і не розгортати такі ракети в майбутньому. Усе для того, щоби запобігти можливій загрозі ядерної війни.

Поділитись: