Міноборони США офіційно оголосило про виведення до 15 січня двох тисяч американських військових з Афганістану та приблизно пів тисячі — з Іраку.

Про це завив в.о. міністра оборони США Крістофер Міллер, пише CNN.

У цих країнах планують залишити по 2,5 тисячі американських військових.

Міллер наголосив, що це відбуватиметься згідно з наказом президента США Дональда Трампа, його виборчих обіцянок, а також «згідно зі встановленими планами та стратегічними цілями».

Виведення військ усього за два місяці до відходу Трампа з Білого дому відбудеться попри аргументи високопоставлених військових США і НАТО на користь більш повільного й методичного виведення.

Нині військовий контингент США в Афганістані налічує 4,5 тисячі службовців, в Іраку — приблизно 3 тисячі.

Критика Трампа

Про виведення військ офіційно оголосили наступного дня після того, як про це повідомила низка ЗМІ.

Ця новина викликала критику з боку декількох представників Республіканської партії, зокрема лідера більшості в Сенаті Мітча МакКоннела. Він не погоджується зі швидким виводом військ США з Афганістану, заявляючи, що це зашкодить союзникам.

Проти виступив також головний демократ у профільному комітеті Сенату Джек Рід. Він назвав дії Трампа такими, що «ставлять під загрозу військовий персонал, допомагають талібам і терористам, а також підбадьорюють тих, хто хоче загострення конфлікту з Іраком».

Зазначимо, минулого тижня в Пентагоні відбулася серія гучних відставок, зокрема міністра оборони Марка Еспера, його заступників і керівників високої ланки. Американські медіа пов’язали ці звільнення з намірами Трампа поспіхом вивести війська з Афганістану, проти чого виступало попереднє керівництво міністерства оборони США.

США та Афганістан

29 лютого 2020 року США підписали з «Талібаном» мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані. Вона передбачає виведення всіх американських військ з Афганістану до травня 2021 року в обмін на зобов’язання талібів розірвати зв’язки з «Аль-Каїдою» та іншими міжнародними угрупованнями бойовиків. 

Військові США та їхніх союзників перебувають в Афганістані з 2001 року. Ввести їх туди розпорядився президент Джордж Буш у відповідь на теракти 11 вересня 2001 року, оскільки «Талібан» переховував терористичну мережу «Аль-Каїда» та її лідера — Усаму бен Ладена.

Поділитись: