ENRU

США ввели санкції проти брата екс-президента Венесеули Уго Чавеса

Адміністрація президента США Дональда Трампа ввела санкції проти ще 8 громадян Венесуели, включаючи брата покійного президента Уго Чавеса.

Про це повідомляє AP.

Зазначається, що мета нових санкцій США полягає у тому, щоб «спробувати стримати подальший демократичний відступ в південноамериканській країні».

Штрафи спрямовані проти нинішніх та колишніх венесуельських урядових чиновників, звинувачених США в підтримці створення Установчих зборів, які ініціював президент Ніколас Мадуро.

Органу була доручена перебудова конституції Венесуели, в чому, за даними США, була спроба Мадуро зміцнити свою владу.

Крім того, у середу, 9 серпня, Національна конституційна асамблея, скликана за ініціативи Мадуро, видала декрет, яким оголосила себе вищим органом у країні.

На першому засіданні асамблея вже відправила у відставку генерального прокурора Венесуели Луїзу Ортего, який критикував Мадуро.

Нагадаємо, у травні президент Венесуели Ніколас Мадуро підписав указ про початок реформування Національної конституційної асамблеї — органу, який контролювали опозиційні до президента партії.

Асамблею реформували за допомогою Установчих зборів, голосування щодо до них пройшло у країні 30 липня. Вибори супроводжувались протестами та сутичками. Установчі збори тепер мають повноваження розпуску Національної конституційної асамблеї.

У свою чергу, 31 липня Сполучені Штати ввели санкції проти президента Венесуели Ніколаса Мадуро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram