Управління цивільної авіації США (FAA) заборонило цивільним літакам американських компаній літати біля берегів Ірану — над Перською та Оманською затоками.

Про це йдеться в заяві FAA.

Ця заборона поширюється на всіх американських авіаперевізників і комерційних операторів. Польоти над цими водами заборонені до подальшого розпорядження.

Порушити це правило пілоти можуть у випадку надзвичайної ситуації.

В управлінні зазначили, що заборона пов’язана з «військовою активністю, що посилилась, і політичною напруженістю», зокрема, через збиття Іраном американського безпілотника.

У попередженні наголошується, що в момент, коли іранські військові збили американський безпілотник, у цій зоні перебували «безліч цивільних літаків».

Нагадаємо, 20 червня Корпус вартових ісламської революції (КВІР) заявив, що збив розвідувальний безпілотник США у провінції Хормозган на півдні Ірану. В Ірані наполягають, що збитий американський безпілотник вилетів з Об’єднаних Арабських Еміратів і порушив повітряний простір Ірану.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Іран зробив дуже велику помилку, збивши військовий безпілотник США над Ормузькою протокою.

The New York Times повідомив, що Трамп схвалив військові удари по кількох цілях в Ірані через збиття американського безпілотника, але в останній момент скасував це рішення.

За даними Reuters, Трамп попередив Іран про «неминучу атаку» США і дав трохи часу на відповідь.

Поділитись: