Представництво США при Організації з безпеки і співробітництва в Європі закликало Росію звільнити політв’язнів Кремля, українців Романа Сущенка, Миколу Карпюка та Станіслава Клиха

Представництво США при Організації з безпеки і співробітництва в Європі закликало Росію звільнити політв’язнів Кремля, українців Романа Сущенка, Миколу Карпюка та Станіслава Клиха.

Про це заявив тимчасово повірений у справах Гаррі Каміан.

«Сполучені Штати глибоко стурбовані тим, що московський суд може засудили журналіста Романа Сущенка на термін до 20 років позбавлення волі за сфабрикованими обвинуваченнями у шпигунстві. Ми закликаємо Росію зняти ці звинувачення. США також стежать за справами Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Закликаємо РФ повернути цих чоловіків до України», — йдеться у повідомленні.

У США додали, що стурбовані намірами Росії створити перешкоди, які фізично б відділили анексований регіон від материкової частини України. Також закилкали Російську Федерацію виконувати міжнародні зобов’язання, включаючи зобов’язання ОБСЄ, та поважати суверенітет і територіальну цілісність України.

«США закликають Росію припинити свою кампанію репресій в анексованому Криму та повернуті Україні контроль над Кримом», — наголосили у представництві.

Також у США заявили, що санкції проти Росії через анексію Криму залишатимуться доти, доки РФ повністю не поверне Україні контроль над півостровом. Також зазначається, що санкції проти РФ через війну на Донбасі залишатимуться теж, доки Росія повністю не виконає зобов’язання за Мінськими угодами.

У вересні минулого року в Москві був затриманий кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко, який приїхав до Росії відвідати родичів. Федеральна служба безпеки Росії висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві. Адвокат Сущенка Марк Фейгін заявив, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці.

Карпюка та Клиха засудили до 22 років і 6 місяців та до 20 років ув'язнення відповідно. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 94 — 95 роках.

Поділитись: