Центральне командування збройних сил США опублікувало фото і відео, які доводять причетність бійців Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) до вибухів на двох нафтових танкерах в Оманській затоці.

За даними збройних сил США, обидва судна, на яких сталися вибухи, перебували в міжнародних водах в Оманській затоці приблизно за 10 морських миль одне від одного, коли подали сигнал лиха. Вибухи сталися з різницею у 50 хв.

У цей час корабель ВМС США USS Bainbridge перебував приблизно в 40 морських милях від норвезького танкера Altair і після вибуху почав прямувати до нього.

Літак військових США помітив біля танкера іранський патрульний катер класу Hendijan і кілька швидкохідних човнів. Зазначено, що моторний човен Hyundai Dubai, який врятував моряків з танкера Altair, передав врятований екіпаж іранським військовим.

Годиною пізніше корабель ВМС США забрав моряків з голландського буксира Coastal Ace, який врятував екіпаж японського танкера Kokuka Courageous. На танкері моряки виявили, імовірно, другу міну, яка не розірвалася.

На танкері Altair виявили, імовірно, другу міну, яка не розірвалася
Фото:

ВМС США

Повідомляють, що іранський катер Hendijan також намагався дістатися до буксира Coastal Ace, щоб забрати моряків до того, як це зробили американці. Військові США зафіксували, як іранці забирають з борту судна міну, що не розірвалася.

«Сьогоднішні атаки є явною загрозою міжнародній свободі судноплавства та вільній торгівлі. США не зацікавлені в участі в новому конфлікті на Близькому Сході. Однак ми будемо захищати наші інтереси», — заявили військові США.

Зі свого боку Тегеран категорично відкинув звинувачення США і назвав їх необґрунтованими, пише Reuters. Іран звинуватив США та їхніх союзників у розпалюванні війни.

Нагадаємо, після нападу на два танкери нафта подорожчала на 4,5%.

Поділитись: