США звинуватили Китай у неналежному поводженні з космічним сміттям. Це через ракету, яка могла впасти будь-де

Після падіння уламків китайської космічної ракети Long March 5B в Індійський океан Національне аерокосмічне агентство США (NASA) звинуватило Пекін у недотриманні стандартів поводження з космічними відходами.

Про це йдеться в заяві очільника NASA Білла Нельсона.

За його словами, космічні держави в принципі повинні мінімізувати загрозу, яка виникає внаслідок падіння їхніх об’єктів на Землю, а ситуація з Long March 5B показує, що «Китай не дотримується відповідальних стандартів щодо свого космічного сміття».

«Важливо, щоб Китай і всі космічні держави й підприємства діяли в космосі відповідально й прозоро для гарантування безпеки, стабільності й довготривалої збалансованості космічної діяльності», — сказав Нельсон.

Про яку ракету йдеться?

Наприкінці квітня китайська ракета Long March 5B вивела на орбіту Землі основний модуль для нової космічної станції, після чого вийшла з під-контролю й почала падати на Землю. До кінця не було відомо, куди ці уламки потраплять.

Хоча вже 7-8 травня науковці прогнозували, що більшість уламків 22-тонної ракети згорять в атмосфері, в міністерстві оборони США побоювалися, що вони могли б завдати шкоди людям: був ризик, що частина уламків може потрапити у населені райони.

9 квітня китайські ЗМІ повідомили, що частина уламків Long March 5B згоріла під час входження в атмосферу, а інша частина — впала в Індійський океан поблизу Мальдівських островів. Це ж підтвердило й Космічне командування США та платформа Space Track.