США звинуватили Курченка в ухиленні від санкцій

Ілюстративне фото. Сергій Курченко, 27 червня 2013 року
Ілюстративне фото. Сергій Курченко, 27 червня 2013 рокуВолодимир Андреєв / УНІАН

Сполучені Штати звинуватили українського проросійського олігарха Сергія Курченка в порушенні закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA) та ухиленні від санкцій країни щодо росії.

Про це йдеться на сайті Міністерства юстиції США.

У відомстві зазначають, що у період з липня 2017 року до лютого 2022-го Курченко та його колеги використовували мережу підставних компаній для продажу чавуну, катанки та сталевих заготовок фізичним особам та компаніям у США. Вони належали самому олігарху та контролювалися ним.

За даними американського Мін’юсту, ця металопродукція включала вироби, виготовлені на заводах Донеччини, які перебували у власності та під контролем Курченка. Зазначається, що олігарх відмивав гроші шляхом переказу коштів у Сполучених Штатах та з цієї країни.

У відомстві також стверджують, що Курченко навмисно брав участь в операціях з продажу та відвантаження продукції на суму понад 330 мільйонів доларів людям і компаніям у США.

За цими обвинуваченнями Курченку загрожує 20 років позбавлення волі у США. Ще 20 років за ґратами він може отримати за звинуваченням у змові з метою відмивання грошей.

Що відомо про Сергія Курченка?

Сергій Курченко був власником групи компаній СЄПЕК («Східно-Європейська паливно-енергетична компанія»). Йому також належав харківський футбольний клуб «Металіст». Під час Революції гідності олігарх виїхав з України до росії.

З початком війни на сході України Курченко привласнив кілька великих металургійних, хімічних та енергетичних заводів на контрольованих сепаратистами районах Донбасу. Згодом він займався постачанням вугілля з Донбасу до росії та до окупованого Криму. На самому півострові Курченку належить найбільша тамтешня нафтобаза.

У жовтні 2022 року президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО, яке повторно запровадило санкції проти Сергія Курченка. Санкції проти олігарха запровадили також у ЄС, США, Великій Британії, Канаді, Швейцарії та Японії.