Держдепартамент США звинуватив Росію у причетності до масових заворушень у Чилі. Американські чиновники вважають, що для цього росіяни використовували «фабрику тролів».

Про це йдеться у заяві представника Держдепу, передає Reuters.

Зокрема у відомстві розповіли, що зафіксовували ознаки того, що якісь люди скористалися ситуацією в Чилі та вплинули на неї через соцмережі.

Представник Держдепу заявив, що у США помітили «ознаки активності Росії у підтримку негативного результату обговорення».

Він наголосив, що іноземне втручання — це не єдина причина заворушень, але водночас відзначив, що Росія «прагнула посилити розбіжності, розпалити конфлікт і перешкодити проведенню демократичних виборів».

Протести почалися після рішення влади підвищити ціну на проїзд в метро в Сантьяго, столиці Чилі. Однак це було радше приводом, аніж причиною початку демонстрацій, адже президент скасував рішення про підвищення цін на проїзд у метро, а протести не припинилися і поширилися по інших містах країни.

Тепер основні вимоги, які висувають мітингувальники, — це проведення економічних реформ та відставка президента Себастьяна Піньєра.

Поділитись: