Світ

США звинувачують Росію та Сирію у спробах замести сліди хіматаки

20 квітня, 2018 09:12
Світ/США звинувачують Росію та Сирію у спробах замести сліди хіматаки
Зберегти
Вигляд
У Держдепі США заявили, що РФ спільно з урядом Сирії перешкоджають приїзду в сирійську Думу експертів з ОЗХЗ і намагаються перешкодити розслідуванню ймовірної хіматаки.

У Держдепі США заявили, що РФ спільно з урядом Сирії перешкоджають приїзду в сирійську Думу експертів з ОЗХЗ і намагаються перешкодити розслідуванню ймовірної хіматаки.

Про це заявила представниця Держдепартаменту США Хізер Нойєрт, передає DW.

Вона зазначила, що країни спробували очистити територію ймовірного скоєння атаки та приховати докази застосування хімзброї.

«США мають у своєму розпорядженні достовірну інформацію про те, що російська влада спільно з сирійським режимом навмисно перешкоджає приїзду в Думу експертів з Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ)», — наголосила Нойєрт.

Водночас МЗС РФ заперечує заяви про те, що Росія заважає прибуттю місії ОЗХЗ в Східну Гуту. У відомстві підкреслюють, що російська сторона не є «організатором цієї поїздки».

Нагадаємо, у Великій Британії заявили, що Росія не пускала інспекторів ОЗХЗ до сирійської Думи.

18 квітня експерти ОЗХЗ відклали розслідування хіматаки у Сирії.

У ніч проти 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії, Трамп назвав їх «досконалою місією».

Удари США, Британії та Франції по Сирії підтримало НАТО , а також Україна.

МЗС Росії відреагувало на удари по хімоб'єктах у Сирії. Росія скликала екстрене засідання Радбезу ООН через удари по Сирії, проте Радбез ООН відхилив проект резолюції Росії.

Міноборони Франції опублікувало відео удару по Сирії.

8 квітня здійснили хіматаку на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинули щонайменше 70 людей, та постраждали понад 1000.

Пов`язані новини