Дебати між кандидатами у президенти України Петром Порошенком та Володимиром Зеленським мають відбутися сьогодні, 19 квітня, о 19 годині на НСК «Олімпійський» у Києві. Громадське зібрало все, що відомо про порядок та регламент події.

Як потрапити?

Наразі усі квитки на подію розповсюджені, про це повідомляється на сайті, де їх можна було замовити. Вхід глядачів на стадіон відкриють о 16:00. З 17:00 триватиме концертна програма, а о 19:00 повинні розпочатися самі дебати. Потрапити на стадіон можна буде лише за квитками, а журналістам — за попередньою акредитацією, яку проводили штаби обох кандидатів.

Національна поліція України перевірятиме всіх, хто прийде на НСК «Олімпійський». Правоохоронці вилучатимуть у людей предмети, схожі на зброю, продукти харчування, газові балончики, петарди, фаєри. Також глядачів закликають не вживати алкоголь, оскільки працівники поліції не пускатимуть на НСК «Олімпійський» людей у стані алкогольного сп’яніння. За порядок на стадіоні будуть відповідати службовці Нацполіції, Нацгвардії та ДСНС. На події працюватимуть до 10 тисяч правоохоронців, чергуватиме 20 карет швидкої допомоги. У Національній поліції також зазначають: формат дебатів та заходи безпеки на НСК «Олімпійський», а також маршрути входу/виходу, місця перебування прихильників кандидатів та їхнього розмежування були затверджені представниками обох штабів та правоохоронцями, змінювати їх вже не можна.

Категорично заборонено приносити на захід фотоапарат, камеру, зброю, вогненебезпечні засоби, наркотичні засоби, алкогольні напої, воду та інші напої, домашніх тварин. Радять не брати з собою на дебати дітей.

У Телеграмі команди Володимира Зеленського нагадали правила відвідування дебатів.

Зазначається, що квиток обов’язково треба роздрукувати, в електронному вигляді система його не зчитає. Не можна виходити за межі контрольно-пропускних пунктів до закінчення дебатів. Необхідно дотримуватись установлених організаторами та адміністрацією правил, які розміщені в місці проведення заходу. Не можна відвідувати захід у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Один квиток дає право входу тільки одній людині.

У штабі Петра Порошенка просять не приносити атрибутики спортивних змагань: фаєрів, дудок, барабанів тощо. Закликали приносити з собою прапори та символіку у державних кольорах України та Євросоюзу.

Як працюватиме транспорт?

19 квітня, з 10:00 до 22:00 діятиме обмеження руху транспорту на наступних ділянках дороги:

- вулиця Велика Васильківська — від вулиці Ділової до вулиці Саксаганського;

- вулиця Ділова — від вулиці Великої Васильківської до вулиці Василя Тютюнника;

- вулиця Василя Тютюнника — від вулиці Івана Федорова до вулиці Ділової;

- вулиця Фізкультури — від вулиці Антоновича до НСК «Олімпійський»;

- вулиця Жилянська — від вулиці Антоновича до вулиці Шота Руставелі;

- вулиця Шота Руставелі — від вулиці Жилянської до вулиці Саксаганського;

- вулиця Саксаганського — від вулиці Еспланадної до вулиці Великої Васильківської;

- вулиця Еспланадна — від вулиці Басейної до вулиці Саксаганського;

- вулиця Рогнідинська — від вулиці Шота Руставелі до Еспланадної.

Патрульна поліція України просить враховувати цю інформацію та обрати альтернативні маршрути слідування, аби уникнути незручностей.

Станцію метро «Олімпійську» закрито на вхід і вихід, «Палац спорту» — на вихід, а «Льва Толстого» — на вхід. На станції метро «Льва Толстого» на вихід працює лише один ескалатор, тому можливе скупчення людей. За даними поліції, обмеження на станціях метро діятимуть до закінчення заходів на «Олімпійському».

Що відбуватиметься на стадіоні?

На стадіоні «Олімпійський» вже встановлено дві сцени. Як повідомляло Радіо Свобода, цим займалися люди зі спеціальними перепустками «95 квартал». У Патрульній поліції Києва Громадському повідомили, що фан-зони обох кандидатів будуть розділені.

На сайті, який розповсюджував квитки на дебати, зазначено, що з 17 до 19 години триватиме програма, але не вказано, яка саме. У прес-центрі НСК «Олімпійський» Громадському повідомили, що не володіють інформацією щодо сценарію дебатів.

У штабі Порошенка прихильників також закликають приходити на Троїцьку площу перед стадіоном, де триватиме ще одни мітинг.

Як відбуватимуться самі дебати?

Суспільний мовник відповідатиме за режисуру та художнє керівництво ефіру зустрічі кандидатів на НСК «Олімпійський». На Суспільному зазначили, що з таким проханням до них звернулися штаби кандидатів на пост президента України, і команда мовника погодилася надати необхідну допомогу.

Як повідомили Громадському в НСТУ, кожен з кандидатів матиме по 5 хвилин для виступу. Далі 36 хвилин триватиме дискусія, і заключне слово обох кандидатів також триватиме по 5 хвилин. Це такий самий формат, в якому мають пройти й офіційні теледебати в студії Суспільного.

Дебати на стадіоні модеруватимуть голова правління «Громадського радіо», ведучий Андрій Куликов і телеведуча ICTV Олена Фроляк. Ведуча Олена Фроляк стоятиме на сцені із Зеленським, Андрій Куликов – на сцені Порошенка.

Напередодні Центральна виборча комісія дозволила перенести передбачені законом дебати в студії Суспільного з 20:00 на 21:00. Таким чином, Петро Порошенко і Володимир Зеленський зможуть провести дебати на стадіоні НСК «Олімпійський», які заплановані з 19:00 до 20:00, і доїхати в студію Суспільного мовника на 21:00. Участь у дебатах на НСТУ підтвердив Петро Порошенко, натомість Володимир Зеленський заявив, що на дебати у студію Суспільного не прийде.

Порядок проведення дебатів у студії Суспільного затверджено Центральною виборчою комісією. Він залежить від того, чи братимуть участь у дебатах обидва кандидати, один з них чи жоден. Порядок передбачає, зокрема, таке:

 • Кандидати беруть участь у теледебатах особисто. Не допускається участь у теледебатах довірених осіб або інших представників кандидатів, а також трансляція попередньо підготовленого відеоматеріалу
 • Кандидати прибувають до Національної суспільної телерадіокомпанії України за адресою: вул. Мельникова, 42, м. Київ не пізніш як за 30 хвилин до початку ефіру
 • Теледебати між кандидатами проводяться в студії (кімнаті) НСТУ. Оформлення студії (кімнати) не може містити агітаційних матеріалів на користь будь-кого з кандидатів
 • Перед початком теледебатів, але не пізніше ніж за 10 хвилин до початку ефіру, проводиться жеребкування за участю кандидатів або їх довірених осіб, за результатами якого визначається учасник, який дістане право виступити першим. Такий кандидат виступає першим і наприкінці теледебатів
 • Після представлення учасників їм по черзі надається до п’яти хвилин кожному на вступне слово. Не використаний учасником теледебатів у повному обсязі час для вступного слова не додається до ефірного часу, виділеного для завершального виступу цього учасника теледебатів
 • Після вступних виступів учасників теледебатів між ними розпочинається дискусія, на яку виділяється 36 хвилин безперервного ефірного часу
 • Під час дискусії кандидати по черзі ставлять один одному запитання та відповідають на них. Перше запитання ставить кандидат, який за результатами жеребкування, проведеного до початку теледебатів, дістав право виступити першим.
 • Тривалість запитання повинна становити не більше однієї хвилини, тривалість відповіді - не більше трьох хвилин.
 • Після завершальних виступів учасники теледебатів можуть обмінятися репліками тривалістю не більше 30 секунд за наявності ефірного часу
 • Відразу після закінчення прямого ефіру теледебатів кандидати або їх довірені особи разом із представником НСТУ опломбовують та візують носії із записом теледебатів у присутності представника Центральної виборчої комісії. Один з носіїв із записом зберігається в НСТУ до закінчення 30-денного строку з дня офіційного оголошення результатів виборів, а другий - невідкладно надається представнику ЦВК
 • Якщо один із учасників теледебатів виявив бажання залишити студію, не використавши до кінця виділений йому ефірний час, решта часу, що залишилася до завершення (60-хвилинного) ефірного часу теледебатів, надається в повному обсязі іншому учаснику цих теледебатів для проведення ним передвиборної агітації у прямому ефірі
 • Якщо обидва кандидати не з’явилися до Національної суспільної телерадіокомпанії України у визначений день та час для участі в теледебатах, НСТУ може використовувати цей ефірний час на власний розсуд, однак зобов’язана інформувати телеглядачів про відмову кандидатів брати участь у теледебатах.

Упродовж усього періоду підготовки до дебатів голова правління НСТУ Зураб Аласанія наголошував: суспільний мовник є медіа-компанією, що не належить жодній політичній чи бізнес-групі, а тому може забезпечити незаангажованість висвітлення. За його словами, дебати транслюватимуть понад 20 закордонних каналів — дебати на НСК та у студії Суспільного матимуть відкритий сигнал, який зможуть прийняти всі канали. Дебати розцінюються як політична агітація, їхній показ кандидати мають оплачувати зі своїх виборчих фондів.

Громадське 19 квітня почне трансляцію усіх подій на стадіоні та дебатів у студії Суспільного — вона триватиме з 16:00 до 00:00.

За результатами першого етапу президентських виборів, у другому турі змагатимуться шоумен Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко. Перший лідирував з різницею у 14.29%. Другий тур виборів президента України відбудеться 21 квітня.

Авторка: Іванна Ткачук
Поділитись: