Стала відомою дата Глобального саміту миру у Швейцарії
Глобальний саміт миру у Швейцарії, проведення якого ініціювала Україна, відбудеться 15—16 червня в Люцерні.
Про це повідомили в агентстві Swissinfo, яке покликається на уряд держави.
Там зазначають, що Швейцарія лобіює зовнішні зв'язки з іншими державами, щоб заохотити якомога більше країн до участі в саміті. Так, країна провела перемовини з країнами-членами G7, ЄС та Глобального Півдня, зокрема Китаєм, Індією, Південною Африкою, Бразилією, Ефіопією та Саудівською Аравією.
В уряді також кажуть, що «наразі існують усі умови для того, щоб конференція могла ініціювати мирний процес».
Сьогодні ж президент України Володимир Зеленський провів розмову зі главою Швейцарії Віолою Амгерд, із якою обговорив підготовку до проведення саміту. За словами Зеленського, він продовжить роботу над впровадженням «формули миру» за підсумками чотирьох зустрічей радників із питань нацбезпеки, що відбулися в Копенгагені, Джидді, на Мальті та в Давосі.
«Ми продовжуємо тісну співпрацю над залученням якомога ширшого кола країн до участі в саміті з метою формулювання спільного практичного бачення щодо досягнення справедливого, тривалого та всеосяжного миру для України», — додав президент України.
Очікується, що в Глобальному саміті миру візьмуть участь від 80 до 100 держав.
Що за мирний саміт?
Президент України Володимир Зеленський заявив, що перший саміт миру можуть провести вже цього року навесні. Він відбудеться у Швейцарії, і під час нього розроблять план вирішення кожної з криз, які принесла війна. Потім на основі цього підготують документ, який передадуть росії.
Згодом Зеленський казав, що представників росії на першому, інавгураційному саміті миру Україна не бачить.
«Ми хочемо отримати результат — справедливий мир для України. Тому спочатку цивілізовані країни розроблять план, а вже потім будуть залучати представників росії, які захочуть справедливого миру», — сказав глава української держави.
Що передбачає «формула миру» Зеленського?
У листопаді 2022 року президент України Володимир Зеленський на саміті лідерів «Великої двадцятки» (G20) запропонував 10 кроків до миру, які передбачають відновлення територіальної цілісності України:
- Радіаційна та ядерна безпека.
- Продовольча безпека.
- Енергетична безпека.
- Звільнення всіх полонених і депортованих.
- Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
- Виведення російських військ і припинення бойових дій.
- Повернення справедливості.
- Протидія екоциду.
- Недопущення ескалації.
- Фіксація закінчення війни.
- Поділитися: