За 2019 рік українці взяли у небанківських фінансових установах (кредитних спілках та інших фінансових компаніях) кредитів на загальну суму 70 мільярдів гривень.

Про це повідомив член Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) Олександр Залєтов, передає «Укрінформ».

«Темпи зростання кредитування фінансових компаній є досить динамічними. Прогнозні показники 2019 року показують, що обсяги виданих кредитів сягають майже 70 млрд грн, з яких левова частина — це онлайн-кредитування», — повідомив Залєтов.

За його розрахунками, із загальної кількості кредитів у небанківських організаціях, онлайн видали кредитів на 40 мільярдів гривень — загалом це близько 10 мільйонів позик.

Залєтов зазначає, що кредити у небанківських організаціях приваблюють українців переважно через те, що вони можуть отримати позику протягом одного дня, в той час як у банках процедура погодження кредитів інколи триває протягом декількох днів.

Водночас, як правило, ставки за кредитами у небанківських організаціях є вищими за ставки, що діють у банках. З 1 липня всіма небанківськими фінансовими компаніями в Україні опікуватиметься Національний банк, а Нацкомфінпослуг розформурують.

Поділитись: