У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомили, що планують видати пільгові кредити на створення та розвиток малого бізнесу під 5-7-9% річних 50 тисячам українців.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки Дмитро Романович під час презентації програми пільгового кредитування у Харкові, передає «Укрінформ».

«За нашими підрахунками, програма дозволить вивільнити приблизно 30 млрд гривень, які є в банках. Залежно від попиту, до 50 тисяч підприємців зможуть отримати кредит», — повідомив Романович.

За розрахунками уряду, у разі успішного розвитку програми пільгових кредитів, такі позики на створення бізнесу можуть створити до 90 тисяч нових легальних робочих місць. Зазначимо, що від кількості створених робочих місць залежить і ставка пільгового кредиту.

Наразі пільгові кредити під 5-7-9% річних в Україні видають 7 банків: державні Ощадбанк, Укрексімбанк, ПриватБанк, Укргазбанк та приватні «Кредобанк», «ПУМБ» та банк «Львів».

Раніше в уряді повідомляли, що взяти участь у програмі пільгових кредитів планують 11 приватних банків.

Загалом за перші 2 тижні від старту програми пільгових кредитів в Україні видали таких кредитів на загальну суму 27 мільйонів гривень.

Програму офіційно запустили 3 лютого 2020 року. В уряді повідомили, що на участь у програмі подалося 17 тисяч підприємців. Видавати дешеві кредити в межах урядової програми наразі планують, зокрема державні банки. Перший пільговий кредит видав державний Укргазбанк 3 лютого

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня 2019 року. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або чинного бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або чинного бізнесу, з виторгом до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункту;
  • 9% для чинного бізнесу з виторгом 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.
Поділитись: