Для проходження наступного опалювального сезону 2020-2021 року Україні потрібно закачати до підземних сховищ додатково 2-3 мільярди кубометрів газу — рекордно малі обсяги.

Про це повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.

«З такими перехідними запасами газу для стабільного проходження наступного опалювального сезону потрібно закачати додатково 2-3 мільярди кубометрів», — повідомив Макогон.

Наразі обсяги газу у підземних сховищах України рекордно великі для цієї пори року — 15,9 мільярда кубометрів. Для порівняння, на початку квітня 2019 року у сховищах було лише 8,8 мільярда кубометрів газу.

Макогон нагадав, що з 1 травня в Україні припиняє діяти постанова уряду про спеціальні обов'язки, які покладають на Нафтогаз для того, аби він продав населенню газ за зниженими цінами (так званий режим ПСО).

Це означає, що газ для населення та для опалення продаватиметься за ринковими, а не регульованими, цінами і продавати його зможе будь-яка компанія, а не лише Нафтогаз. Тому наразі не існує жодної постанови чи закону, який зобов'язує створювати запаси газу у сховищах на зиму.

Зиму 2019/2020 року Україна закінчила з рекордними обсягами газу у сховищах. Вони перевищують запаси газу станом на початок березня у всі попередні роки.

Поділитись: