Станцію київського метро «Дорогожичі» запропонували перейменувати на «Бабин Яр» для збереження пам'яті про трагедію 1941 року.

Про це повідомив директор міжнародного меморіального фонду «Бабин Яр» Макс Яковер.

«Зайшовши в проєкт «Бабин Яр» я з подивом виявив, що місто не пам'ятає про те, як вбили чверть його городян. Багато хто говорить, що не можна забувати цю трагедію. Але, щоб не забувати, треба постійно щось робити для цього», — заявив Яковер.

Він нагадав, що з ХІХ століття цю місцевість на картах позначено як «Бабин Яр», а найбільш ранні згадки про це місце зараховують до XVII століття.

Яковер зазначив, що станція метро «Дорогожичі» розташована на цій території, і «це не можна просто ігнорувати».

«У Радянському Союзі проти пам’яті боролися — зрили єврейське кладовище і засипали Бабин Яр, що спричинило Куренівську катастрофу. Нам теж потрібно діяти: перетворити місце забуття на місце пам'яті», — зазначив директор фонду.

Водночас він зазначив, що просто перейменувати станцію для відродження історії недостатньо.

«За перейменуванням станції повинен виникнути редизайн. Саме зі станції й має початися розповідь, яка продовжиться в заповіднику і в музеї», — зазначив Яковер.

Також, за його словами, фонд готовий покрити всі витрати метрополітену, пов'язані з перейменуванням і редизайном станції «Дорогожичі».

Нагадаємо, з нагоди 78-их роковин масових розстрілів у Бабиному Яру президент України Володимир Зеленський оприлюднив звернення, у якому заявив про єдність українського народу проти ворожнечі.

Під час Другої світової війни Бабин яр став місцем масових розстрілів євреїв, здійснених німецькою окупаційною владою. За даними істориків, загинуло близько 100 тисяч людей, але точні цифри залишаються невідомими.

Поділитись: