Війська Іраку кілька звільнили стародавнє місто Німруд від бойовиків. Влада почала оцінювати збитки після дій ісламістів: практично все трьохтисячолітнє місто зараз лежить у руїнах

Війська Іраку кілька звільнили стародавнє місто Німруд від бойовиків. Влада почала оцінювати збитки після дій ісламістів: практично все трьохтисячолітнє місто зараз лежить у руїнах.

Про це повідомляє ВВС.

«Значна частина міста лежить в руїнах. Скульптури, що стояли на його вулицях, розбиті, зіккурат, який входив колись до числа найвищих стародавніх споруд, що збереглися до наших днів, зруйнований майже вщент», — йдеться у повідомленні.

ЮНЕСКО кваліфікувала дії ісламістів у місті як військовий злочин.

Командир проурядового ополчення оглянув залишки стародавніх споруд.

«Раніше ти приходив сюди і розумів, як жили люди. Тепер нічого не залишилося. Знищено все. Втратити Німруд мені навіть болючіше, ніж втратити свій рідний дім», — сказав він.

Місто Німруд розташоване приблизно в 32 кілометрах на південь від Мосула. Воно було засноване більше 3 тисяч років тому. Це було одне з найбільших міст Ассирійської імперії, в певний період місто було столицею.

Площа історичного центру міста становить приблизно 3,5 кв. кілометра. На цій території вмістилися палаци і гробниці ассирійських імператорів, храми, побудовані ассирійцями на честь своїх богів, величезні статуї левів та крилатих биків, а також всесвітньо відомі фрески.

Раніше повідомлялося, що іракські війська звільнили від «Ісламської держави» стародавнє місто Німруд.

Поділитись: