Економіка

Стартова ціна продажу Одеського припортового заводу є завищеною – експерт

Економіка/Стартова ціна продажу Одеського припортового заводу є завищеною – експерт
Зберегти
Вигляд

Стартова ціна, з якої Фонд держмайна мав намір розпочати торги з продажу Одеського припортового заводу, є зависокою.

Про це в ефірі Громадського сказав Сергій Фурса, інвестиційний банкір Dragon Capital.

«Дві ключові проблеми. Перша – це ціна. Всі знали, що ціна у $500 млн завелика. Всі казали Фонду держмайна, ЄБРР казав, що зависока ціна як на зараз. Тим більше, що це стартова ціна. Ціну можна встановити у 5 копійок, прийдуть інвестори, почнуть торгуватися і вийдуть на якийсь рівень. Перша ціна має їх (інвесторів – ред.) не відлякувати. Всі розуміли, що ціна висока. Що це свідомий намір чи дурість – невідомо. Інший ризик: 200 млн перед Фірташем борг є – це все впливає на ціну», - сказав експерт.

Разом з тим, він вважає, що Одеський припортовий треба продавати якнайшвидше.

«Треба продавати ОПЗ чим швидше тим краще. Українській економіці потрібно зростати, в української економіки немає власних ресурсів до зростання. Єдиний ресурс для розвитку – це зовнішні інвестиції, які мають прийти після якогось гучного сигналу», – сказав Фурса.

Напередодні, закінчився термін подачі заявок на участь в конкурсі з продажу Одеського припортового заводу. Жодної заявки не було подано.  У зв'язку з відсутністю заявок ФДМУ змушений визнати конкурс не відбувся у зв'язку з відсутністю попиту, повідомляє прес-служба відомства.

Пов`язані новини