УКРАЇНА

Старий Верховний суд не припинив діяльність через відсутність кворуму

21 грудня, 2017 14:46
УКРАЇНА/Старий Верховний суд не припинив діяльність через відсутність кворуму
Зберегти
Вигляд
Старий Верховний суд України не зміг прийняти рішення про припинення діяльності і свою ліквідацію через відсутність кворуму.

Старий Верховний суд України не зміг прийняти рішення про припинення діяльності і свою ліквідацію через відсутність кворуму.

Про це повідомив в.о. голови ВСУ Василь Гуменюк, передає «УНН».

«Сьогодні ми планували провести Пленум про припинення діяльності та ліквідації Верховного суду України в установленому законом порядку... Але так сталося, що один з колег не з'явився. У нас немає кворуму. Якщо немає кворуму, ми не можемо розпочати засідання Пленуму Верховного Суду України. Тому це засідання буде проведено пізніше, коли ми знайдемо кворум», — сказав в.о. голови ВСУ.

За словами Гуменюка, поки не відомо, чому не прийшов один із суддів.Також він не уточнив, коли може відбутися наступний Пленум Верховного суду, на якому буде розглядатися питання про ліквідацію суду. Але Пленум, на його думку, не відбудеться, швидше за все, до кінця року.

«Не думаю, що до Нового року ми зможемо зібрати кворум», — сказав він.

Сьогодні були присутні тільки 9 суддів ВСУ, а для того, щоб відбувся пленум, має бути мінімум 10.

Старий і новий Верховні суди це дві різні структури. У складі попередника (Верховного Суду України) нині, на час передачі справ наступнику, залишилося лише 14 чинних суддів. У новий же суд обирається 120 представників Феміди (113 уже призначені указом президента).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Недоброчесні судді очолили Верховний суд — співкоординаторка Громадської ради доброчесності.

30 листопада головою нового Верховного суду стала Валентина Данішевська.

Новий Верховний суд розпочне роботу 15 грудня. У момент початку роботи нового Верховного суду припиняють функціонування старий Верховний суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ.

11 листопада 113 суддів нового Верховного суду склали присягу. Вони були призначені президентом Петром Порошенко, який підписав відповідний указ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформи загрожують розкриттю десятків резонансних злочинів.

Пов`язані новини