У 2018 році 500 найбагатших людей планети за версією Bloomberg втратили 511 мільярдів доларів. Найбільше за всіх «збіднів» засновник Facebook Марк Цукерберг.

Як зазначає Bloomberg, зниження статків обумовлене напругою у світовій торгівлі та побоюванням можливої рецесії в США. Станом на закриття торгів у п’ятницю, 21 грудня, загальний статок 500 найбагатших людей становив 4,7 трильйони доларів.

Видання нагадує, що на початку року цей показник досягнув рекордних 5,6 трильйони доларів.

Через низку криз та скандалів з Facebook найбільші втрати зазнав Марк Цукерберг — 23 мільярди доларів. Інший американський мільярдер — засновник компанії Amazon Джеф Безос — збагатів найбільше за всіх у 2018 році: до вересня його статки зросли на 69 мільярдів доларів, однак потім вони знизились на 53 мільярди.

Американські мільярдери складають найбільшу частину зі списку 500 найбагатший людей — 173. У 2018 році їхні статки зменшилися на 5,9%, до 1,9 трильйони доларів.

В Азії 128 мільярдерів втратили 144 мільярди доларів. Як зазначає видання, на Близькому Сході ситуація також була неспокійна: попри звільнення більшої частини саудівських мільярдерів, які фігурували у корупційних справах, методи Ер-Ріяда викликають «сумніви та побоювання». Найбагатша людина королівства — принц Алвалід, звільнений у березні після 83 днів під вартою, втратив 3,4 мільярди доларів. З 2014 року його статок знизився на 60%.

Також знизилися статки 16 з 25 російських мільярдерів зі списку Bloomberg. Найбільше — 5,7 мільярди доларів — втратив алюмінієвий магнат Олег Дерипаска, проти якого США запровадили санкції.

Видання наголошує, що у бізнесменів з енергетичного сектору був кращий рік, ніж в інших. Вони загалом збагатилися на 6 мільярдів доларів, тоді як усі інші галузі зазнали збитків.

За рік кількість жінок у списку 500 найбагатших людей зросла на одну — до 66. Йдеться про британку Деніз Коутс, засновницю та генеральну директорку букмекерської контори Bet365 Group Ltd.

Як повідомлялося, Мінфін США планує зняти санкції з компаній наближеного до Путіна олігарха Дерипаски.

Раніше повідомлялось, що США готові зняти санкції з російського «Русалу», якщо Олег Дерипаска, якому належить компанія, продасть її.

Нагадаємо, у квітні цього року США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому російські олігархи втрачають гроші

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile