Політика

Статус Єрусалиму має вирішуватись з урахуванням інтересів Ізраїлю та Палестини — ООН

6 грудня, 2017 23:15
Політика/Статус Єрусалиму має вирішуватись з урахуванням інтересів Ізраїлю та Палестини — ООН
Зберегти
Вигляд
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, шо питання про статус Єрусалиму має бути вирішений з урахуванням інтересів палестинської та ізраїльської сторін.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, шо питання про статус Єрусалиму має бути вирішений з урахуванням інтересів палестинської та ізраїльської сторін.

Про це повідомляє Центр новин ООН.

«Вступивши на посаду Генерального секретаря, я з першого ж дня постійно виступаю проти будь-яких односторонніх заходів, які підривали б перспективи світу для ізраїльтян і палестинців», — заявив Гуттереш.

На його думку, рішення щодо статусу Єрусалиму повинні прийматися безпосередньо між двома сторонами на основі відповідних резолюцій Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН.

«Я розумію, які тісні узи пов'язують багатьох людей з Єрусалимом. Так було протягом століть і так буде завжди. І в цей тривожний момент я хочу однозначно заявити: альтернативи рішенню про дві держави немає. Немає ніякого запасного плану», — додав Генсек ООН.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати столицею Ізраїлю Єрусалим, а також про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму. Наразі американське посольство розташоване у Тель-Авіві.

Прем'єр Ізраїлю підтримав рішення американського президента.

Таке рішення Трампа викликало численні протести по всьому світу. Відтак, на палестинській території, зокрема, палили портрети Трампа, а рух ХАМАС пообіцяв улаштувати 9 грудня «день гніву».

Палестинці вважають східну частину Єрусалиму своєю територією. Її армія Ізраїлю відбила у 1967 році і приєднала до решти міста постановою парламенту у 1980 році.

ООН вважає східний Єрусалим окупованою територію, у той час як влада Ізраїлю вважає його своїм.

Депутат палестинського парламенту, Мустафа Баргуті заявив, що подібне рішення призведе до повного колапсу близькосхідного мирного процесу, в якому США не зможуть відігравати роль посередника.

Пов`язані новини