Стефанчук про етери депутатів із засідань Ради: Не відрізняється від корегувальників

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук
Голова Верховної Ради Руслан СтефанчукFacebook

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що будь—яке поширення інформації раніше, ніж це визначено постановою, «однозначно становить відповідний рівень загрози для діяльності ВРУ».

Про це він сказав у коментарі hromadske, йдеться у матеріалі «За що голосує Рада? Дивіться у TikTok. Про відкритість парламенту і не тільки».

Варто зазначити, що ця постанова, по суті, не діє на самих парламентарів. «У регламенті немає заборон на трансляцію, тобто немає і відповідальності для депутатів за такі дії», — пояснив у коментарі hromadske голова комітету Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Водночас Стефанчук сказав, що депутати мають розуміти: ухвалені закони та постанови стосуються і їх самих. А поки вони демонструють зневагу щодо рішень парламенту, цього не можна вимагати від інших.

Голова парламенту вважає, що така поведінка депутатів є недопустимою. «Я б рекомендував деяким нашим депутатам підвищити рівень власної культури виконання законодавчих актів і постанов ВР», — додав він.

Також голова парламенту зазначив, що повна інформація про засідання Ради з’являється через годину після його завершення на офіційних ресурсах.

«Є люди, які хочуть зловити якийсь миттєвий гайп, піддаючи загрозі інших членів парламенту, працівників його апарату. Моя думка — їхня діяльність не відрізняється від корегувальників. Це не питання регламентного комітету: мають діяти правоохоронні органи, якщо вони вбачають у цьому загрозу нацбезпеці, а я переконаний, що така загроза є», — сказав він.

Стефанчук додав, що виборів до парламенту не буде під час воєнного стану, а кількість депутатів і так критично низька — 401. Тож це може призвести до того, що за тих чи інших обставин Рада буде неспроможна виконувати свої функції, сказав Стефанчук, очевидно, маючи на увазі загрозу ударів.

Більше про те, чи відкриють найближчим часом парламент і чи використовують депутати обмеження на свою користь — читайте в матеріалі hromadske.