В Україні динаміка захворюваності коронавірусом за останні два тижні перевищує ті норми, які для себе визначив Євросоюз.

Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Динаміка захворюваності за останні два тижні у нас перевищує ті норми, які для себе взяли в Європі. Ми рахували: орієнтовно, якщо у нас протягом двох тижнів кількість випадків не буде перевищувати 460-480 хворих, то тоді ми впишемось у сьогоднішні критерії ЄС», — розповів міністр.

Фактично для того, щоб Україні «вписатися» в критерії ЄС, кількість виявлених хворих за добу має бути приблизно наполовину меншою, ніж є зараз.

Так, в Україні за минулу добу, 16 липня, виявили 809 нових випадків коронавірусного захворювання COVID-19.

Напередодні, 16 липня, Європейський Союз оновив «зелений список» країн, громадяни яких можуть вільно потрапити на його територію. України там наразі немає, тому кордони з ЄС для українців будуть закриті ще щонайменше два тижні.

Для визначення того, чи знімати обмеження на в'їзд для громадян третіх країн, ЄС пропонує три критерії:

  • кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів на 100 тисяч населення має бути близькою чи нижчою за середній показник ЄС станом на 15 червня 2020 року;
  • протягом цього 14-денного періоду має спостерігатися стабільність або зменшення кількості нових випадків інфікування коронавірусу у порівнянні з попереднім 14-денним періодом;
  • також береться до уваги загальна оцінка реагування країни на епідемію коронавірусу з урахуванням доступної інформації (зокрема обсяги тестувань, стримування епідемії, повідомлення про неї тощо, а також надійність інформації про епідемію).

Заборону на в'їзд до ЄС через епідемію коронавірусу ввели ще в середині березня. Вона мала тривати 30 днів, після чого її кілька разів продовжували.

Поділитись: