Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг анонсував зустріч на рівні послів альянсу і Росії. Про це він заявив на прес-конференції у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі після зустрічі міністрів оборони країн альянсу, повідомляє кореспондент Громадського.

«Ми обговорили нещодавню військову активність поблизу кордонів НАТО, включаючи проведення навчань Кавказ-2016, а також російське розгортування ракетних комплексів «Іскандер» в Калінінграді. Ми стурбовані поведінкою Росії. Але діалог тим більше важливий, коли напруженість висока. Члени НАТО готові провести зустріч на рівні послів Росії і НАТО в найближчий час», — заявив Столтенберг.

Столтенберг також повідомив, що альянс готовий розгорнути 4 батальйони на початку 2017 року у Естонії, Литві, Латвії та Польщі.

«Наші сили будуть по-справжньому багатонаціональні, що посилає однозначний сигнал: в НАТО всі разом. Напад на будь-кого з наших членів буде розцінений як напад на нас усіх», — сказав він.

За його словами Албанія, Італія, Польща і Словенія складуть батальйон за головуванням Канади у Латвію.

Бельгія, Хорватія, Франція, Люксембург, Нідерланди і Норвегія приєднаються до батальйону за головуванням Німеччини у Литві.

Данія та Франція складуть батальйон за головуванням Великої Британії у Естонію.

Румунія і Велика Британія приєднаються до батальйону під головуванням США у Польщі.

«Це трансатлантична демонстрація незламності підтримки всіх наших членів», — зазначив Столтенберг.

Він також повідомив, що обговорювалося питання укріплення присутності НАТО у чорноморському регіоні.

«Ми працюємо над заходами посилення безпеки у повітрі та на морі. І я радий підтвердити, що кілька країн виразили свої наміри посприяти нашій присутності в Чорноморському регіоні, на суші, на морі і в повітрі. Це Канада, Німеччина, Нідерланди, Польща, Туреччина і США. Інші союзники також готові приєднатися», — сказав Столтенберг.

Поділитись: