Американця Сета Локгарта зі штату Аляска засудили до 12 років позбавлення волі та заборони займатися стоматологічною діяльністю. Відомим він став після відео, на якому видаляє пацієнту зуба, балансуючи на гіроскутері.

Про це повідомляє місцеве видання Alaska’s News Source.

Проти Локгарта загалом висунули 46 різних епізодів звинувачень, пов’язаних зі сприянням шахрайству в медичній сфері, організацією шахрайських схем і незаконним заняттям стоматологією.

Суд над Локгартом тривав із 2017 року. Позов проти стоматолога подала влада штату Аляска, заявивши, що чоловік не дотримувався стандартів стоматологічної професії.

Відомим Локгарт став після відео, на якому він видаляє пацієнту під наркозом зуба, стоячи на гіроскутері. У позові зазначалося, що чоловік сам зняв відео і надіслав його кільком знайомим. А в розмовах із ними називав це «новим стандартом піклування» про пацієнтів.

Розслідування показало, що інцидент із гіроскутером був не найбільш серйозним порушенням Локгарта.

Він неодноразово застосовував анестезію, хоча не мав достатньої практики, викрав близько двох мільйонів доларів державних коштів, призначених для покриття медичного страхування, а ще неодноразово допускав помилки під час оперування пацієнтів.

На суді Локгарт заявив, що йому шкода через скоєне, і вибачився перед усіма, хто постраждав від його дій.

«Знаю, що для мене буде краще, а як наслідок — і для моєї сім’ї та оточення, якби суд надав мені привілей і надію на поновлення ліцензії на заняття стоматологією та можливість жити серед тих, кого я люблю», — заявив він.

Суддя у справі заявив, що вважає дії Локгарта «обурливими, егоїстичними й скаженими». «Я пробачаю тобі за них, але тобі доведеться добряче відповісти», — додав він.

Суд присудив Локгарту покарання у вигляді 20 років позбавлення волі, вісім із яких скасував. Також чоловікові заборонили займатися стоматологічною діяльністю протягом 10 років. Вирок почне діяти з грудня цього року.

Поділитись: