ENRU

Стратегія США з протидії КНДР полягає в економічному тиску та військовій готовності — експерт

8b36dde8ab9f3aa76
Фото: Громадське

США, як одна з найбільш здатних країн до протистояння військовій активності Північній Кореї, мають певну стратегію, яка складається з трьох основних пунктів.

Про це розповів директор центру політичного та військового аналізу Інституту Гудзона Річард Вайц у програмі Громадське.Світ.

Експерт зазначив, що поки немає побоювань, що КНДР несподівано атакує Сполучені Штати, але є побоювання дестабілізуючого ефекту у сусідніх державах, насамперед — у Південній Кореї, і що це може спровокувати реакцію Сполучених Штатів.

За словами Вайца, Сполучені Штати мають стратегію, яка включає три компоненти.

«Перше — це намагання вдаватися до більш активних санкцій проти Північної Кореї, та розрадити Росію та Китай від торгівлі з КНДР. Друге — намагання залучити Китай, насамперед, до того, щоб піти у міжнародну коаліцію, яка б могла протидіяти такій діяльності Північної Кореї. Третій компонент — це готовність у Сполучених Штатах такої зброї і військового контингенту, які б могли стримувати північнокорейський ядерний потенціал», — сказав він.

Вночі, 3 вересня, на півночі КНДР сейсмологи зафіксували потужний землетрус, фактором якого вважався вибух. Фахівці допустили, що Північна Корея могла провести нове ядерне випробування.

Згодом влада Північної Кореї офіційно оголосила про успішне випробування водневої бомби, якою планується оснастити нову балістичну ракету.

5 вересня Меркель та Трамп погодилися щодо посилення санкцій проти КНДР. Пізніше Трамп погодив надання Південній Кореї зброї.

Військові з Сеула заявляють, що Північна Корея, імовірно, готує запуск балістичної ракети, можливо, міжконтинентальної.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram