«Стрес отримали чималий»: киянка розповіла деталі інциденту з укриттям, куди не пустили її дітей із собакою

12-річний Богдан (ліворуч) та 11-річна Олександра, яких не пустили в укриття школи під час тривоги, Київ
12-річний Богдан (ліворуч) та 11-річна Олександра, яких не пустили в укриття школи під час тривоги, КиївКиївська міська прокуратура

11—річна Олександра та 12—річний Богдан, яких охоронець не пустив у столичне укриття, бо ті були з собакою, пережили сильний стрес. Вони були перелякані, дівчинка плакала.

Про це розповіла мама дітей Любов Овчиннікова в коментарі «Українській правді».

Жінка каже, що у день інциденту діти не знали, що в бомбосховище їх не пустять із твариною, бо вони не вперше були там зі своїм собакою.

«Ми вже якось уночі ходили в це бомбосховище у школі, і нам ніхто нічого не казав», — запевняє Любов Овчиннікова.

Коментуючи стан дітей, жінка зауважила: «Вони молодці, добре тримаються», хоча «стрес отримали чималий». Коли дітей не пустили в шкільне бомбосховище, вони побігли в інше, розташоване за три хвилини від шкільного.

Коли стався вибух, діти ще не встигли спуститися в укриття. Від переляку вони схопилися за голови й присіли, а дівчинка розплакалася, згадує мама.

«У мене діти дуже загартовані, бо вони пережили велику травму — втратили батька. Вони поводяться стримано і стрес зазвичай переносять у собі. У них немає нападів істерик. Єдине — у моєї доні, коли вона перенервується, починаються сильні головні болі», — каже жінка.

Вона пригадує, що ввечері після інциденту в доньки дуже боліла голова. Також протягом двох днів після події в неї були інші прояви стресу — дівчинка була нервова, її все дратувало, вона хотіла усамітнитися й ні з ким не говорити.

«Хоча б із людяності моїх дітей можна було пустити з собакою і просто сказати, щоб наступного разу приходили без нього. Їх без попередження просто не пустили — залишили на вулиці в момент, коли летіли ракети», — обурюється Любов Овчиннікова.

За інформацією УП, саме до цієї школи, в укриття якої не пустили дітей, на початку повномасштабного вторгнення прийшов записуватися добровольцем голова родини Юрій Овчинніков. Чоловік загинув минулого року в Запорізькій області у складі «Азову».

Що передувало?

Два дні тому, 14 грудня, під час повітряної тривоги брат із сестрою, 2011 і 2012 років народження, хотіли сховатись в укритті школи, в якій навчаються. Проте охоронець не пустив їх до бомбосховища через те, що діти були із собакою (порода мальтіпу).

У Київській міській прокуратурі розпочали досудове розслідування за фактом свідомого залишення без допомоги дітей, які перебували в небезпечному для життя стані та були позбавлені можливості вжити заходів для самозбереження (ч. 1 ст. 135 ККУ). Якщо провину охоронця школи доведуть, йому загрожує до 2 років позбавлення волі.