У Національному банку України повідомили, що різкі «стрибки» обмінного курсу долара спричинені тим, що аграрії, які працюють напівлегально, скуповують валюту за готівку.

«Ми бачимо сезонні коливання. Протягом декількох місяців населення більше купувало валюти, ніж продавало. І тут виникає питання: чи дійсно саме населення створювало цей попит? У нашому розумінні, частину попиту, безумовно, створює «тіньова» економіка, зокрема агросектор», — повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

За його словами, тіньові аграрії продають свій урожай за готівку восени та купують за неї долари. Весною ж навпаки, за придбану валюту ці аграрії продають накопичену валюту, чим зміцнюють курс гривні.

«Ці питання необхідно поставити уряду, що великою проблемою української економіки є тінізація, яку бізнес оцінює у 30-40%», — додав Чурій.

Також у Нацбанку повідомляли, що валютних резервів України наразі достатньо для того, аби стримувати різкі «стрибки» курсу долара у період проведення виборів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Українська гривня недооцінена на 65% відносно долара — «індекс Біг-Маку»

Крім цього у НБУ заявили, що дані щодо курсу гривні за «індексом Біг-Маку» свідчить про те, що гривня у майбутньому може зміцнитися.

Поділитись: