Контртерористична операція в столиці Грузії тривала близько 20 годин. Унаслідок стрілянини вже в лікарні помер спецпризначенець, троє підозрюваних убиті на місці, одного затримали. Силовики намагалися прорватися у квартиру, де перебували підозрювані в тероризмі громадяни іншої країни.

Громадське зібрало інформацію про спецоперацію у Тбілісі.

Що сталося?

У Тбілісі близько 4-ї ранку почалася стрілянина. Силовики намагалися заарештувати кількох людей, які засіли в одній з квартир в Ісані-Самгорському районі. Речниця Служби державної безпеки Грузії Ніно Гіоргобіані заявила, що на початковому етапі підозрюваним запропонували здатися грузинським правоохоронцям, однак вони відкрили вогонь з автоматів і кинули гранати.

В операції брали участь додаткові бригади поліції, також залучали важку техніку — бронетранспортери «Кобра». До 17:00 за грузинським часом спецоперація завершилася.  

Чи була спецоперація несподіваною?

«Ефекту несподіванки на початку спецоперації не було. Люди, що перебували у квартирі, знали, що спецоперація почнеться», — зазначив політичний експерт Мамука Арешидзе. Коли мешканців  будинку почали евакуйовувати, розповів він, стало зрозуміло, що готується операція.

«Вони [підозрювані] це зрозуміли. І тому, відповідно, підготувалися», — сказав Арешидзе.

Поліція в зоні проведення контртерористичної спецоперації у Тбілісі, 22 листопада 2017 року Фото: EPA-EFE/ZURAB KURTSIKIDZE

Хто постраждав?

Під час спецоперації поранили спецпризначенця. Лікарі повідомили, що кілька годин він був у критичному стані, його прооперували, проте врятувати його так і не вдалося.

«Пацієнта доставила з місця події бригада швидкої допомоги. Коли його привезли, стан був критичний — важка травма голови, з множинними переломами і пошкодженнями кісток черепа, кровотечею», — розповів лікар.

Речниця Служби держбезпеки Грузії Ніно Гіоргобіані уточнила, що поранені ще троє солдат. А трьох підозрюваних, які перебували у квартирі під час спецоперації, убили. 

«Унаслідок проведених заходів затриманий один член злочинного угруповання, троє ліквідовані», — сказала вона. 

Що відомо про кримінальну справу?

Силовики заявили, що підозрювані є членами терористичного угрупування. Про затримання першого підозрюваного Спецслужба повідомила близько полудня.

Гіоргобіані зазначила, що триває процес повної ідентифікації підозрюваних з метою встановлення можливих злочинних зв’язків, слідчі заходи проводять як у Грузії, так і за її межами. 

Чи висувалися якісь вимоги?

Даних про вимоги немає, однак видання «Кавказский Узел» повідомило, що для переговорів грузинські силовики привозили главу «Фонду інтеграції Кавказу» Умара Ідігова, а відтак на місці спецоперації знову почалася стрілянина.

Що відомо про підозрюваних?

Спецоперація проводилася проти двох чеченських сімей, повідомив портал ambebi.ge. За іншими даними, у квартирі мешкала родина — батько і двоє синів.

«Вони роками живуть у цьому корпусі. У них є діти, їх виводили у двір гуляти. Вони не замкнуті люди», — розповів один з місцевих мешканців.

На початку операції повідомлялося, що підозрювані — іноземці.

Бронетранспортер у зоні проведення контртерористичної спецоперації у Тбілісі, 22 листопада 2017 року Фото: EPA-EFE/ZURAB KURTSIKIDZE

Скільки в них було зброї?

Невідомо. Але точно в арсеналі були автомати й гранати. Деякі місцеві заявили, що підозрювані сховали велику кількість зброї на горищі.

Чи евакуювали місцевих мешканців?

Близько 4-ї ранку, правоохоронці закликали громадян покинути житловий корпус, де відбувалася спецоперація. У Службі державної безпеки заявили, що нанесений місцевим жителям збиток під час спецоперації повністю відшкодують. А мер Тбілісі Каха Каладзе повідомив, що влада забезпечить тимчасовим житлом родини, чиї помешкання пошкодили під час спецоперації.

У 97-й школі, яка розташовується неподалік, скасували уроки. Заняття перенесли на суботу.

Чиє це помешкання?

З ранку у відділенні поліції на допиті перебуває громадянин, який здавав квартиру на вулиці Бери Габріел Салос. 26-ти річний Аслан Жабраелов живе в селі Дуісі й працює на автозаправній станції «Сокар».

Грузинські ЗМІ повідомили, що Аслан Жабраелов здав квартиру на прохання брата дружини. Водночас він не цікавився, хто саме орендує житло.

Чи були заручники?

Інформація про заручників з числа сусідів надходила від місцевих жителів. Але спецслужби її не підтверджували.

Поліція в зоні проведення контртерористичної спецоперації у Тбілісі, 22 листопада 2017 року Фото: EPA-EFE/ZURAB KURTSIKIDZE

Поділитись: