Студенти та випускники Київського національного університету імені Тараса Шевченка звернулися до керівництва закладу з вимогою позбавити президента Білорусі Олександра Лукашенка звання почесного доктора.

Звернення опублікувала випускниця КНУ Олена Нікуліна. Текст вже підписали сотні студентів.

Ініціативна група звернулась до ректора Леоніда Губерського та членів Вченої ради КНУ. Вона нагадала, що звання почесного доктора присвоюють «видатним вітчизняним і зарубіжним вченим, прогресивним державним і політичним діячам».

«Олександр Лукашенко є відповідальним за неприйнятну жорстокість проти мирних протестувальників та спробу сфальсифікувати демократичні вибори президента Білорусі 2020 року. Ця особа не є прогресивним державним і політичним діячем та не заслуговує на високе звання Почесного доктора», — йдеться у зверненні.

Студенти кажуть, що присутність Лукашенка серед почесних докторів кидає тінь на репутацію цього звання і авторитет вишу в цілому.

Як передає «Інтерфакс-Україна», Вчена рада може забрати звання у Лукашенка вже у вересні. Про це розповів проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров.

«Таке питання розглядатиме Вчена рада, яка і присвоює такі почесні звання. Я, як член Вченої ради, «за» позбавлення Лукашенка звання почесного доктора КНУ», — сказав він.

Диплом почесного доктора Лукашенку вручив нинішній ректор Леонід Губерський у листопаді 2009 року.

Інші почесні доктори

На сайті КНУ можна побачити, що звання почесного доктора КНУ мають 99 людей. Крім Лукашенка, у списку є такі світочі демократії, як екс-президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, екс-президент Узбекистану Іслам Карімов (дивись «розстріли в Андижані»), президент Азербайджану Ільхам Алієв, а також два перших президенти України Леонід Кравчук та Леонід Кучма.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За попередніми результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували понад 80% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — близько 10%.

Незгодні з результатами люди вже п'ятий день втходять на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі.

За чотири дні влада повідомила про затримання 6,7 тисячі людей та поранення приблизно 200 протестувальників. Правозахисники вважають, що дані можуть бути заниженими. 

11 серпня Тіхановська виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення записали під тиском білоруських силовиків.

Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.

Поділитись: