Студрада проти студпарламенту: що відбувається із самоврядуванням у педуніверситеті Києва

Watch on YouTube

Для чого потрібні органи студентського самоврядування і чи можуть існувати два студоргани в одному ВИШі.

Під стінами Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова в Києві 11 квітня відбулися одразу дві акції студентів. Це прихильники двох органів студентського самоврядування, кожен з яких вважає себе легітимним — студради та студпарламенту.

Голова культурно-масового сектору студради НПУ Анастасія Кладова розповідає про створення студпарламенту: «Орган студентського самоврядування повинен обиратися прямим таємним голосуванням, а він відбувався прямим відкритим голосуванням на конференціях-старостатах на факультетах. Це коли адміністрація зганяє всіх старост і ручками голосують за делегатів. Ну, вибачте, це не демократія».

У свою чергу представники студпарламенту кажуть, що це раду обрали напівпрозоро й ефекту від її роботи немає.

«Насправді на конференціях, коли їх обирали, навіть кворуму не було... За ті три роки, поки ця студрада була при владі, наш НПУ опустили на рівень нижче плінтуса», – запевняє Валерія Цицаренко, студентка історичного факультету НПУ ім. М. Драгоманова.

Громадське у своєму репортажі розповідає, для чого взагалі потрібні органи студентського самоврядування і чи можуть існувати два студоргани в одному ВИШі.