Субантарктичні пінгвіни біля станції «Вернадського» знесли перші яйця (ФОТО)

Субантарктичні пінгвіни біля станції «Академік Вернадський» знесли перші яйця. Водночас успішність гніздування цього сезону наразі складно прогнозувати.

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.

Там вказують, що біологи нарахували в різних місцях на острові, де розташована станція, 11 яєць. І це, як стверджується, тільки початок, адже зараз тут уже 5,5 тисячі пінгвінів і декілька сотень гнізд. Пара здебільшого має 2 яйця, рідше — 3. За розміром вони нагадують гусячі.

«Колонія субантарктичних пінгвінів на нашому острові Галіндез наразі входить у трійку найбільших у цьому районі (Аргентинських островів півострова Київ). За останні 5 років її чисельність зросла в понад 2 рази», — зазначив біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко.

Він зауважив, що цього року острів став першим, де наприкінці вересня субантарктичні пінгвіни почали будувати гнізда та займати торішні, що відтанули від снігу.

Водночас науковець наголосив, що поки складно прогнозувати успішність гніздування цього сезону, адже на цей процес впливає багато факторів, зокрема:

  • доступ дорослих пінгвінів до моря та можливість вчасно живитися крилем;
  • кількість снігу, який може ускладнити пінгвінам висиджування яєць;
  • хижаки, які полюють за яйцями пінгвінів, — насамперед поморники. Вони теж повертаються в цей район антарктичною весною. Перших таких птахів біологи вже зареєстрували за 20 кілометрів від станції.

«Сподіваємося, що все складеться якнайкраще і вже на початку грудня біля станції з'являться перші пінгвінята, а потім їх тут будуть сотні», — додав науковий центр.