Суд арештував рахунки Укргазвидобування

20 серпня, 2018 16:14
default/Суд арештував рахунки Укргазвидобування
Зберегти
Вигляд
Рахунки компанії Укргазвидобування, що належить державному Нафтогазу, заарештовано рішенням суду. З компанії мають примусово стягнути 261 мільйон гривень.

Рахунки компанії Укргазвидобування, що належить державному Нафтогазу, заарештовано рішенням суду. З компанії мають примусово стягнути 261 мільйон гривень.

Про це повідомляє прес-служба Укргазвидобування.

Зокрема, про це свідчить виконавче провадження відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 17 серпня 2018 року.

Як зазначається, лізингова компанія «Центр фінансового лізингу» надала у лізинг обладнання для здійснення спільної діяльності державного Укргазвидобування та приватної шведської компанії Misen Enterprises AB з видобутку газу. Проте шведська компанія умови договору порушила, через що спільне підприємство — «Карпатигаз» — зазнало збитків та не змогло розрахуватись з лізинговою компанією.

Згідно з рішенням суду, арешт мав бути накладений солідарно на дві компанії, проте за інформацією державного Укргазвидобування, станом на 20 серпня, рахунки приватного підприємства досі не арештовано.

«Укргазвидобування здивовано швидкістю ухвалення рішень як з боку суддів, так і з боку Державної виконавчої служби щодо видачі документів, спрямованих на блокування рахунків і стягнення коштів лише з одного з учасників договору СД (спільної діяльності — ред.) — Укргазвидобування, що відбулося протягом одного дня», — йдеться у повідомленні прес-служби Укргазвидобування.

У компанії також зазначають, що арешт рахунків може вплинути на сплату податків та інших платежів до бюджету.

Нагадаємо, що 11 липня Нафтогаз домігся у Стокгольмському арбітражному суді розвівання договору про спільну діяльність зі шведською компанією Misen Enterprises AB через порушення останньою умов договору.

Після розірвання договору про спільну діяльність, Укргазвидобування, яка належить Нафтогазу, може повноцінно використовувати газові свердловини та родовища, які раніше експлуатувались спільно з іноземним інвестором.

Нагадаємо, що з 2015 року Укргазвидобування здійснює розірвання договорів про спільну діяльність, які систематично порушувались операторами таких договорів. Національне антикорупційне бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснює з цього приводу низку проваджень.

Раніше детективи Національного антикорупційного бюро України викрили схему розкрадання газу за пільговою ціною від держави і під час обшуків затримали чотирьох осіб.

28 серпня «Наші гроші» повідомили, що Солом’янський райсуд Києва дав дозвіл на вилучення оригіналів документів у Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, які можуть бути доказами у справі щодо маніпуляцій з обсягами пільгового газу Новояворівській ТЕЦ депутатами Дубневичами.

Пов`язані новини