Міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху, яких звинувачують у вбивстві російських військових під час першої чеченської війни у 94-95 роках.

Миколу Карпюка засудили до 22 років і 6 місяців ув'язнення. Станіслава Клиха -  до 20 років. Також суддя Вахіт Ісмаїлов постановив, що перші 10 років українці відбуватимуть покарання у в'язниці, потім - у колонії суворого режиму.

Про це повідомив із зали суду кореспондент Громадського.

Крім того, суд виніс приватні постанови щодо адвокатів Іцлаєва та Дубровіна. «На мене не виніс тільки через те, що мене не було на основній частині процесу», — написав адвокат Новіков. 

19 травня суд присяжних у Чечні визнав українців Карпюка та Клиха винними. При цьому, на думку колегії, Клих заслуговує поблажливості. Микола Карпюк на це сказав, що «раби не можуть випустити на волю».

Міністерство закордонних справ України засудило вирок Карпюку і Клиху.

«Ганебний вирок суду за сфабрикованою справою Карпюка і Клиха. Рішуче засуджуємо і боремося далі для звільнення політв'язнів», - написала речник МЗС України Мар'яна Беца у Twitter.

В свою чергу, голова МЗС Павло Клімкін  написав, що «Росія звільнила Савченко, але тут же засудила Карпюка і Клиха. Ось і вся російська політика щодо наших політв'язнів...».

17:40 Суд не погодився із позицією адвокатів щодо терміну давності звинувачення. Суддя вважає, що ці злочини передбачають смертну кару або довічне ув’язнення, що скасовує терміни давності.

За результатами експертизи, зробленої російськими медиками, підсудні не страждали розумовим розладом. Також суддя повідомив, що пом’якшувальними обставинами для Клиха є «наявність літньої мами», а для Карпюка – неповнолітній син.

Станіслав Клих кричить, що його в Чечні не було. За його словами, вперше він потрапив сюди у вересні 2014 року . «Якщо я тут , то нехай поруч встане і Кадиров», — сказав Клих.

В свою чергу, Микола Карпюк мовчки слухає оголошення вироку.

17:30 Велику кількість федеральних журналістів в залі суду описав і адвокат Новіков.

 
 

17:20 До зали зайшов суддя. На засіданні присутні всі адвокати Докка Іцлаєв, Маріна Дубровіна та Ілля Новіков. Журналісти теж в залі, однак з українських тільки один. Є російські «НТВ», «Лайфньюс», ГТРК Грозний, «Первый».

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

Поділитись: