Суд дав дозвіл на заочне судове провадження щодо трьох ексберкутівців, яких підозрюють у розстрілах на Майдані

Святошинський районний суд Києва дав дозвіл на заочне судове провадження щодо трьох ексберкутівців, обвинувачених у справі розстрілів людей на Майдані під час Революції гідності. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, яких раніше обміняли в межах великого обміну з бойовиками.

Про це йшлося на засіданні суду 2 червня, яке транслювала «Судова влада України».

Про заочний суд над підозрюваними просив прокурор Ігор Земсков. На засіданні він повідомив, що Зінченко досі перебуває в Донецьку і пішов на службу до так званого «1-го армійського корпусу "ДНР"».

Також за даними прикордонників, Аброськін міг виїхати в Росію.

Тому прокуратура просила суд дозволити заочний процес, а також об'єднати справу цих трьох підозрюваних із справою ще двох ексберкутівців Олександра Маринченка та Сергія Тамтури, яких також обміняли, але вони згодом повернулися в Україну.

Земсков повідомив, що Інтерпол відмовився розшукувати Зінченка, Аброськіна і Янішевського, мотивуючи це політичними причинами.

Що передувало?

29 грудня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» та «ЛНР» (де-факто з Росією). Тоді Україна, зокрема, передала бойовикам п'ятьох ексберкутівців. У лютому 2020-го Маринченко і Тамтура повернулися до Києва, а решта беркутівців продовжують переховуватися.

У листопаді 2020 року Святошинський суд виділив справу Янішевського, Зінченка та Аброськіна в окреме провадження і таким чином розблокував подальші слухання, адже ті не з'являються до суду.

Раніше суд оголосив Янішевського, Зінченка та Аброськіна у міжнародний розшук.

У чому обвинувачують ексберкутівців

Аброськіна, Зінченка, Янішевського, Маринченка й Тамтуру обвинувачують у вбивстві 48 та пораненні 80 людей на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.

Тривалий час вони перебували на лаві підсудних, але отримати вироки не встигли, бо їх передали бойовикам у межах обміну.

Про обмін

29 грудня 2019 року з полону бойовиків повернулися 76 українців. Україна передала бойовикам понад 120 людей, зокрема колишніх беркутівців.

В угоді про обмін нібито була домовленість припинити будь-яке кримінальне переслідування тих, кого обміняли (як кажуть бойовики), однак слідство не припинило справу проти беркутівців.