Суд дозволив затримати обвинуваченого в катуванні в «Ізоляції» Бражнікова, що виїхав з України. Рішення оскаржуватимуть

Оболонський райсуд Києва дозволив затримати й оголосити у міжнародний розшук обвинуваченого в жорстокому поводженні з ув'язненими в тюрмі «Ізоляція» Євгена Бражнікова. Обвинувачений наразі перебуває у Франції, тож Україна може вимагати його екстрадиції. Водночас захист заявив, що оскаржуватиме рішення суду.

Про це повідомили «Ґрати», а також нам у коментарі підтвердив адвокат обвинуваченого Віталій Гончаров.

Захист Бражнікова просив дозволити йому брати участь у засіданнях через відеоконференцію, але суддя клопотання не задовольнив.

Водночас суд задовольнив клопотання прокурора про затримання обвинуваченого з метою приведення до суду, а також про оголошення його в міжнародний розшук.

Адвокат Віталій Гончаров нам зазначив, що ухвала суду поки не набрала чинності, і додав, що захист буде оскаржувати це рішення.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2021 року Бражніков виїхав з України й попросив притулку у Франції. Це означає, що Україна може вимагати його екстрадиції. Нам у коментарі чоловік розповів, що виїхав з України ще у вересні.

Справа Бражнікова

Обвинувачений у сприянні бойовикам «ДНР» Євген Бражніков повернувся в Україну в межах обміну полонених у грудні 2019 року. Він — колишній працівник міліції.

Чоловіка затримали у 2016 році й утримували в «Ізоляції» за підозрою в нібито підготовці вбивства ексочільника самопроголошеної «ДНР» Олександра Захарченка. Бражніков також є потерпілим у справі щодо вісьмох екскерівників «Ізоляції».

Як пише «Радіо Свобода», Бражнікова у катуваннях полонених за вказівками тодішніх керівників «Ізоляції» звинуватив колишній полонений Станіслав Асєєв, а згодом — ще вісім експолонених. Тоді Служба безпеки почала перевірку та відкрила справу. Асєєв наголошує, що Бражніков нібито співпрацював із бойовиками задля отримання відповідних привілеїв.

«Його звинувачують у тому, що він був правою рукою цього Куліковського-“Палича”, брав участь у катуваннях і побитті інших в’язнів, зокрема через це міг вільно пересуватися територією “Ізоляції”, мав певні привілеї від адміністрації», — сказав Асєєв.

Що таке «Ізоляція»?

Це тюрма, яку створили на території мистецького фонду «Ізоляція» після захоплення Донецька російськими диверсійними загонами у 2014 році.

На території тренують бойовиків «ДНР», зберігають склад військової техніки, а також утримують незаконно ув'язнених людей, яких піддають тортурам. Вироки, за якими туди потрапляють, виносять незаконні суди «ДНР» без належного розслідування, а сама територія є секретною.

У Медійній ініціативі за права людини нагадали, що зараз у судах перебувають дві справи стосовно подій в «Ізоляції». Першу, за обвинуваченням Євгена Бражнікова, рішенням Верховного Суду передали з Донецької області в Оболонський суд Києва.

Заочно провадження ще проти вісьмох бойовиків передали до суду в Покровську, підготовче засідання за яким заплановане цього тижня.

Закон про воєнні злочини

За понад шість років український Кримінальний кодекс не адаптували до російсько-української війни. У ньому досі не була прописана відповідальність за злочини проти людяності, а склади воєнних злочинів не відповідають вимогам міжнародного права.

У травні Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт. Однак президент досі його не підписав.