Павлоградський міський районний суд Дніпропетровської області викликає на засідання бойовика Михайла Толстих (більше відомого за прізвиськои «Гіві»), якого вбили у лютому 2017 року.

Павлоградський міський районний суд Дніпропетровської області викликає на засідання бойовика Михайла Толстих (більше відомого за прізвиськои «Гіві»), якого вбили у лютому 2017 року.

У п'ятницю, 30 березня, суд опублікував відповідне повідомлення в газеті «Урядовий кур’єр», передає «Радіо Свобода».

Повідомляється, що після публікації в пресі обвинувачений вважається повідомленим про час і місце суду. У разі неявки суд розгляне справу без нього, йдеться у повідомленні.

Як підтвердили в суді, справу має розглянути колегія із трьох суддів на чолі з головою суду Наталією Самоткан.

Михайла Толстих обвинувачують у скоєнні терористичного акту. Судове засідання призначене на 9:00 5 квітня.

Правозахисниця, директорка програми USAID «Права людини в дії» Української Гельсінської спілки з прав людини Надія Волкова повідомила «Радіо Свобода», що справа проти «Гіві» перебуває в Павлоградському суді з грудня 2016 року.

Вона зазначила, що причин для закриття провадження немає, поки факт смерті обвинуваченого не встановлений офіційно.

За словами правозахисниці, щоб підтвердити смерть «Гіві, Україна мала б звернутися з офіційним запитом до Слідчого комітету Росії.

Нагадаємо, 8 лютого 2017 року командир батальйону бойовиків «Сомалі» Михайло Толстих, відомий за прізвиськом «Гіві», був убитий в Донецьку.

У лютому цього року у самоназваній «ДНР» заявили про встановлення причетних до вбивства бойовика «Гіві».

В Україні Толстих підозрювали у веденні агресивної війни проти України, організації та здійсненні у січні 2015 року поблизу аеропорту «Донецьк» теракту проти військовослужбовців ЗСУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про вбитого в окупованому Донецьку бойовика Гіві

Поділитись: