Суд наклав арешт на всі акції заводу «Більшовик» через можливі зловживання під час приватизації

Суд наклав арешт на 100% акцій «Першого київського машинобудівного заводу» (колишня назва — «Більшовик») через можливі порушення під час приватизації об'єкта, що відбулася 27 жовтня.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Так, правоохоронці розслідують можливе зловживання службовців Фонду держмайна України під час приватизації заводу. Слідчі встановлюють обставини нібито незаконного відчуження «Більшовика» з державної власності за заниженою вартістю. За даними ДБР, це завдало економічних збитків державі.

Як зазначають слідчі, експертиза встановила, що звіт про оцінку майна, який використали для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це нібито могло негативно вплинути на достовірність оцінки.

Тож 11 січня слідчий суддя наклав арешт на 100% статутного капіталу заводу, щоб зберегти його як речовий доказ.

Наразі триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 6 років із позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.

У Фонді державного майна ситуацію з заводом поки не коментують. У пресслужбі нам повідомили, що наразі інформація про розслідування вивчається.

Приватизація заводу «Більшовик»

Його продали 27 жовтня 2021 року компанії «Дженерал Комерс», яка на аукціоні запропонувала 1,42 мільярда гривень. Загалом у торгах брали участь три компанії.

Продаж колишнього заводу «Більшовик» став першим за 15 років аукціоном великої приватизації від продажу «Криворіжсталі».

Наприкінці грудня продаж схвалив Антимонопольний комітет, лише після цього новий власник може отримати 100% акцій підприємства. Крім того, комітет перевіряє можливі неконкурентні дії учасників аукціону.

Як писала «Економічна правда», «Дженерал Комерс» пов'язана з групою UFuture ексдепутата від «Партії регіонів» Василя Хмельницького.