Суд не обрав запобіжний захід експосадовцю Міноборони Лієву, який фігурує у справі про розкрадання майже 1,5 млрд грн

Вищий антикорупційний суд не обрав запобіжний захід колишньому очільнику департаменту Міністерства оборони Олександру Лієву. Він є одним із п’яти фігурантів у справі про розкрадання майже 1,5 мільярда гривень на закупівлі снарядів для Збройних сил України. hromadske присвятило цьому розслідування.
Про це пише «Суспільне».
Прокурор просив суд відправити експосадовця під варту на 60 днів з можливістю внести заставу у понад 268 млн грн. Як пояснювала сторона обвинувачення, якщо Лієву не обрати запобіжний захід, то він може спробувати переховуватися від органів досудового розслідування чи знищити потенційні речові докази.
За словами прокурора, Лієв також намагався перетнути кордон. Його затримали у Чернівцях та доставили до СІЗО.
Водночас адвокати експосадовця назвали затримання Лієва незаконним, додавши, що їхньому клієнтові відмовили у виїзді за межі країни. За словами сторони захисту, прикордонники аргументували це підробкою паспорта. Сам підозрюваний заперечив це. Після цього, як розповів Лієв, він планував повернутися назад до Києва.
На поруки Лієва хотів взяти ведучий Олександр Педан, який зазначив, що він є другом підозрюваного.
Однак суд відмовив у клопотанні прокурора і залишив експосадовця без запобіжного заходу.
Нагадаємо, за кілька днів до затримання Лієв залишив коментар під відео з розслідуванням hromadske. За його словами, саме він включив в контракт жорсткі штрафні санкції за зрив контракту і прострочення й, зрештою, виставив «Львівському арсеналу» штрафи разом зі зверненням до правоохоронних органів. Крім того, Лієв зазначив, що вже двічі проходив поліграф, який підтвердив його показання.
Більше про справу
За даними слідства, у жовтні 2022 року фігуранти уклали з Міноборони контракт на постачання 100 тисяч мінометних пострілів іноземного виробництва. Проте постачання не відбулися, попри зобов’язання розпочати їх у грудні 2022 року. Водночас Міноборони переказало постачальнику озброєнь — підприємству «Львівський арсенал» — 97% суми, передбаченої документом.
Національна поліція та Служба безпеки за сприяння Міністерства оборони 27 січня оголосили підозри п’ятьом фігурантам справи. Усім — за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу, тобто у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, що вчинено організованою групою. За це загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Напередодні Міністерство оборони заявило, що виграло суд на більш ніж 1,5 млрд грн у справі щодо компанії «Львівський арсенал» та непоставлених мін.
- Поділитися: